هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 30 شهريور 1399
ساعت 21:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 25 آذر 1398 ساعت 14:21
دوشنبه 25 آذر 1398 14:00 ساعت
2019-12-16 14:21:51
شناسه خبر : 331713
روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» مقامات واشنگتن را به دروغگویی درباره کسب موفقیت‌های نیروهای آمریکایی در جنگ افغانستان متهم کرد.
روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» مقامات واشنگتن را به دروغگویی درباره کسب موفقیت‌های نیروهای آمریکایی در جنگ افغانستان متهم کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، «نیویورک تایمز» در شماره‌های اخیر خود با انتشار مقاله‌ای به وضعیت حضور نظامی آمریکا در افغانستان پرداخته است.
 
این روزنامه می‌نویسد: مقامات آمریکایی از سال‌های گذشته بدین سو با استفاده از رسانه‌ها، ادعاهای دروغ و امیدوار کننده‌ای را مبنی بر موفقیت‌های نیروهای آمریکایی در افغانستان مطرح می‌کنند.
 
نیویورک تایمز جنگ افغانستان را با جنگ ویتنام مقایسه می‌کند و می‌نویسد که مخفی کاری درباره جنگ ویتنام باعث شد تا مردم آمریکا اعتماد خود را نسبت به مقامات واشنگتن از دست بدهند.
 
به نوشته این روزنامه، آنطور که در سال‌های اخیر به نظر می‌رسد جنگ افغانستان پایانی نخواهد داشت.
 
«جان سپکو» بازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان نیز می‌گوید، مقامات آمریکایی برای مردم این کشور درباره افغانستان بطور دائم دروغ گفته‌اند.
 
در این باره نشریه «فدرالیست» چاپ آمریکا نیز می‌نویسد: آمریکا با صرف هزینه‌ای بالغ بر یک تریلیون دلار، قربانی شدن بیش از دوهزار سرباز و معلولیت 20 هزار زن و مرد در افغانستان به دنبال آن بود تا این سرزمین ملوک الطوایفی را به کشوری مانند سوئیس تبدیل کند.
 
فدرالیست تصریح می‌کند: با وجود تجارب تاریخی شکست‌های انگلیس و شوروی سابق در افغانستان، برخی هنوز به دنبال پیاده کردن ارزش‌های غربی در این کشور هستند.