هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 28 اسفند 1398
ساعت 00:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 25 آذر 1398 ساعت 14:17
دوشنبه 25 آذر 1398 14:00 ساعت
2019-12-16 14:17:00
شناسه خبر : 331710
رئیس جمهور سوریه تاکید کرد که دولت سوریه با از بین بردن تروریست‌ها بهانه‌های موجودیت آمریکا در این کشور را از بین می‌برد و آمریکا هیچ افقی برای بقا در سوریه نخواهد داشت.
رئیس جمهور سوریه تاکید کرد که دولت سوریه با از بین بردن تروریست‌ها بهانه‌های موجودیت آمریکا در این کشور را از بین می‌برد و آمریکا هیچ افقی برای بقا در سوریه نخواهد داشت.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در گفتگو با شبکه چینی فینیکس تاکید کرد که اولویت سوریه در نحوه تعامل با موجودیت نامشروع آمریکا، پایان دادن به موجودیت تروریست‌ها در این کشور اشت، چرا که این موضوع باعث تضعیف حضور آمریکا در سوریه می شود.
 
وی همچنین در این گفتگو تاکید کرد که روند بازسازی سوریه آغاز شده، اما نیازمند سرمایه گذاری های داخلی و خارجی بیشتری است تا به شکلی گسترده تر ادامه پیدا کند.
 
رئیس جمهور سوریه در این گفتگو به طرح کمربند و راه ارائه شده از سوی دولت چین اشاره و تاکید کرد که این موضوع تحول استراتژیک در سطح مناسبات بین‌الملل در دنیا به شمار می‌رود که مبتنی بر مشارکت و منافع مشترک به جای تلاش برای سلطه بر دیگران است که غرب این استراتژی را دنبال می‌کند.
 
وی ادامه داد که چین به عنوان یک دولت بزرگ تلاش می کند نفوذ خود را با تکیه بر دوستان و منافع مشترک در دنیا گسترده سازد که این موضوع باعث تقویت مناسبات اجتماعی و اقتصادی و امنیتی در میان دولت‌های موجود در این طرح می‌شود و ثبات و شکوفایی در دنیا را افزایش می دهد.
 
بشار اسد تاکید کرد که روند بازسازی سوریه آغاز شده، اما نیازمند سرمایه‌گذاری های داخلی و خارجی بیشتر است تا به شکلی گسترده‌تر ادامه پیدا کند. وی ابراز امیدواری کرد که شرکت‌های چینی بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بازار سوریه را که به شکل روز افزون در حال بهبود است، آغاز کنند.
 
اسد خاطر نشان کرد که چین کمک‌هایی را در زمینه بازسازی سوریه ارائه داده، این کمک‌ها در ابعاد انسانی بوده و سوریه همزمان با آزادسازی بخش قابل توجهی از مناطق خود از دست گروه‌های تروریستی مذاکراتی را با تعدادی از شرکت های چینی برای حل و فصل موانع جهت ورود این کشور به بازار سوریه و سهیم بودن در روند بازسازی این کشور آغاز کرده است.
 
رئیس جمهور سوریه تاکید کرد که اولویت این کشور در نحوه تعامل با موجودیت غیرقانونی آمریکا در سوریه، حمله به تروریست‌ها است، چرا که این روند باعث تضعیف بهانه های موجودیت آمریکا می شود و باعث می‌شود گروه‌های سوری که تحت پرچم آمریکا کار می‌کنند به آغوش کشور بازگردند و به تلاش‌های دولت برای آزادسازی تمامی اراضی بپیوندند. در چنین شرایطی هیچ افقی برای ادامه موجودیت آمریکا در سوریه باقی نمی ماند.
 
بشار اسد تاکید کرد که آمریکا امروز با سرقت نفت سوریه و فروش آن به ترکیه اقدام به هم‌دستی با گروههای تروریستی در روند سرقت نفت سوریه می کند. وی اظهار داشت که دولت ترکیه نیز به صورت مستقیم در روند فروش نفت سوریه نقش داشته و این روند را در گذشته با تعامل با جبهه النصره و بعد از آن با داعش و امروز با همکاری آمریکایی‌ها دنبال می‌کند.