هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 18 مرداد 1399
ساعت 10:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 25 آذر 1398 ساعت 11:49
دوشنبه 25 آذر 1398 11:40 ساعت
2019-12-16 11:49:20
شناسه خبر : 331684
در مواقعی که هوا تا حد زیادی آلوده است، رعایت کردن برخی نکات ساده می‌تواند به حفظ سلامتی افراد کمک کند.
در مواقعی که هوا تا حد زیادی آلوده است، رعایت کردن برخی نکات ساده می‌تواند به حفظ سلامتی افراد کمک کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، درخصوص شدت گرفتن آلودگى هوا، طبق آخرین آمار اورژانس تنها در ٢٤ ساعت گذشته، بیشتر از ١٥٤٠ نفر به مراکز اورژانسِ تهران مراجعه کردند.
 
پایتخت نشین‌ها تحمل کنند، سامانه بارشى در راه است
 
سازمان هواشناسى این شدت از غلظتِ آلودگى را براى شهرهاى پرجمعیت و صنعتى ادامه‌دار و درخصوص تعدیل این هوا، اعلام کرد: از روز دوشنبه سامانه بارشى جدید آغاز شده است و در پى بارندگى‌ها هوا پاک و سالم خواهد شد.
 
آلودگى هوا را جدى بگیرید
طبق توصیه پزشکانِ متخصص:
 
همه شهروندان به خصوص افرادِ در معرضِ خطر، بیماران ریوى و عروقى، فشار خون و همچنین بیماران مبتلا به آسم تا حد امکان از محیط امن خانه خارج نشوند.
 
اولین علائمى که می‌توانید آنها را به آلودگى هوا نسبت دهید، عوارضى مانند افزایش ضربان قلب، احساس سنگینى سر، تنگفى نفس، نفس‌هاى پشت سر هم، بی‌تمرکزى، گیجى و حالت تهوع است.
 
در صورتى که شدت هر یک از موارد فوق از حالتِ عادى خارج شد و با حالتِ کُما و گرفتگى مجراى تنفسى شدید مواجه شدید، به سرعت به بیمارستان مراجعه کنید.
 
سلامت کودکان در آلودگى هوا بیشتر از دیگر سنین تحت شعاع است
 
به هیچ عنوان کودکتان را از منزل خارج نکنید. اگر به هر دلیلى مجبور به این کار شُدید، بهترین زمان در میان این حجم از آلودگى تنها صبح زود و آخر شب‌هاست. اگرچه باز هم تأکید می‌شود که خانه نشینى را ترجیح دهید و با سلامت فرزندتان بازى نکنید.
 
با وجود امن بودن منزل در برابر شدت آلودگى، ولى باز هم بهتر است کودک از فعالیت‌هاى بدنى خود بکاهد تا نیاز به ورود و خروج اکسیژن بیشترى به ریه‌هایش نباشد، اکسیژنى که در این آلودگى بیشتر از باکترى و گرد و غبار تشکیل شده است. ماسک‌هایى که هوا را فیلتر می‌کنند گزینه خوبى براى بهره‌ورى در منزل هستند.
 
به تغذیه سالم بها دهید
 
تا می‌توانید مایعات را جایگزین غذاهاى چرب و پُرکالرى کنید. مایعات باعث می‌شوند آلودگى وارد شده از طریق ریه‌ها، تا حد زیادى از بدن دفع شود.
 
پايتخت به رنگ خاكسترى/ در آلوده ترين شرايط هوايى به چه نكاتى اهتمام بورزيم؟