هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 22 مرداد 1399
ساعت 05:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 24 آذر 1398 ساعت 10:20
يكشنبه 24 آذر 1398 10:11 ساعت
2019-12-15 10:20:29
شناسه خبر : 331604
کمیته روابط خارجی سنای آمریکا تا چند روز دیگر طرح تحریم‌های گسترده و شدید علیه روسیه را به بحث می‌گذارد.
کمیته روابط خارجی سنای آمریکا تا چند روز دیگر طرح تحریم‌های گسترده و شدید علیه روسیه را به بحث می‌گذارد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، کمیته روابط خارجی سنای آمریکا طرح تحریم‌های گسترده و شدید علیه روسیه را به بحث می‌گذارد؛ اوایل ماه جاری میلادی این طرح جنجالی از رای‌گیری بازماند، اما به‌ نظر می‌رسد سناتورهای ایالات متحده قصد دارند آن را به جریان بیندازند.
 
بر اساس این گزارش، کمیته روابط خارجی سنا در تاریخ ۱۸ دسامبر/۲۷ آذر ماه طرح «دفاع از امنیت آمریکا در برابر ستیزه‌جویی‌های کرملین» (به‌ اختصار: داسکا) را به بحث می‌گذارد. طرحی که سناتور جمهوریخواه «لیندسی گراهام» آن را «تحریم‌های دوزخی» توصیف کرده‌ است.
 
این طرح فراحزبی بدهی‌های عمومی، پروژه‌های گاز مایع طبیعی در کشورهای خارجی و بانک‌هایی که به گفته کنگره به مسکو در مسیر «تضعیف نهادهای دموکراتیک در دیگر کشورها» یاری می‌رسانند را هدف قرار می‌دهد. این طرح همچنین ساز و کارهای سایبری و چهره‌ها و افراد نزدیک به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه را نیز هدف قرار خواهد داد.
 
به موجب این طرح، قانونگذاران ایالات متحده دفتری را در وزارت خارجه تاسیس خواهند کرد با عنوان «دفتر فضای سایبر و اقتصاد دیجیتال»، که هدف آن پیشبرد اقدامات در زمینه امنیت بین‌المللی فضای مجازی، دسترسی و آزادی دسترسی به اینترنت، اقتصاد دیجیتال، مقابله با جرایم مجازی و تهدیدهای سایبری عنوان شده‌ است.
 
سنا قرار بود هفته پیش، به این طرح رای دهد، اما آن را عقب انداخت. البته در این بازه زمانی دو طرح دیگر را تصویب کرد که از اعضای پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) می‌خواهد تا در جهت استقلال از نفت و گاز روسیه تلاش کنند.
 
در لایحه بودجه دفاعی ایالات متحده نیز بخشی به تحریم‌های دو طرح خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا اختصاص یافته است.