هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 30 دى 1399
ساعت 19:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 24 آذر 1398 ساعت 00:44
يكشنبه 24 آذر 1398 00:42 ساعت
2019-12-15 00:44:56
شناسه خبر : 331576

زیبایی حق همه انسان­هاست. این شعار ( کلینیک زیبایی هلیا ) بهترین کلینیک کاشت  مو  و ابرو در تهران است که با داشتن سال‌ها سابقه در زمینه جراحی‌های زیبایی، کاشت مو و کاشت ابرو، تقریبا با تمامی خواسته­های متقاضیان در این زمینه آشنایی دارد. بر طبق امار رسمی سازمان بهداشت کشور، کاشت مو و به خصوص کاشت ابرو بعد از عمل‌های زیبایی بینی، جزء رایج ترین عمل‌های زیبایی در ایران محسوب می­شوند. اما ناگفته نماند که اجرای چنین عمل‌هایی بدون حضور یک کادر متخصص و دوره دیده در این زمینه ممکن است بهای سنگینی را برای شخص به همراه داشته باشد. معرفی روشهای میکروگرافت نقطه عطفی واقعی برای جراحان و همچنین میلیون‌ها مرد و زن است که از ریزش مو رنج می‌برند. امروزه روش­های مدرن ترمیم مو میکروگرافت شامل دو روش بسیار تکامل یافته است: پیوند واحد فولیکولار (FUT) و استخراج واحد فولیکولار (FUE). برای درک بهتر این روشها، ابتدا بهتر است که در ابتدا چگونگی کاشت مو به روش میکروگرافت را توضیح دهیم.

اولین جراحی میکروگرافت: تاریخچه مختصر

ظهور جراحی میکروگرافت یک پیشرفت شگرف در زمینه ترمیم و کاشت مو بود. در گذشته از روش­های استاندارد برای کاشت مو استفاده می­شد، که طی آن بخشی حاویی چندین فولیکول مو از پشت سر برداشته می­شد. بدیهی است که این روش ممکن بود با اسکار همراه شود. اما جراحان مو با بهبود روش­های فنی و درک دقیق تر از برداشت ناحیه اهدا کننده، استخراج چندین نوار نازک از ناحیه اهدا کننده را با دقت بیشتری نسبت به تکنیک‌های قدیمی شروع کردند. این نوارهای نازک به عنوان پیوندهای میکرو شناخته شدند، که دارای حداکثر2 یا 3 فولیکول مو بودند.

 

 

مقایسه روش کاشت مو به روش استاندارد، مینی و میکروگرافت

کاشت مو به روش میکروگرافت چگونه  انجام می­شود؟

در کاشت مو روش میکروگرافت جراح مجموعه دستورالعمل‌هایی را در مورد آنچه باید قبل و بعد از عمل انجام دهید به شما می­دهد. این موارد شامل ماساژ پوست سر قبل انجام کاشت مو و متوقف کردن برخی از داروهای خاص مانند بتا بلاکرها یا داروهای ضد التهاب است. در روز عمل بیهوشی موضعی به شما داده می­شود تا به بی حس شدن ناحیه اهدا کننده کمک کند. این بخش از عمل ممکن است با کمی درد همراه باشد. االبته گاهی جراح ممکن است منطقه برداشت مو را از قبل با اسپری مخصوص منجمد کرده و یا آرام بخش ملایمی به شما بدهد. جراح برش خطی در ناحیه اهدا کننده (پشت سر شما) ایجاد می‌کند و یک نوار نازک و افقی از پوست که شامل واحدهای فولیکولی است برداشته می‌شود. در خاتمه این برش­ها با استفاده از منگنه یا بخیه بسته خواهند شد.این نوار حاوی تعداد زیادی فولیکول مو است و به پیوندهای کوچکتر تقسیم می‌شود.  به این قطعات کوچک که برای کاشت مو مورد استفاده قرار می­گیرند میکرو گرافت گفته می­شود. پزشک جراح قبل از کاشت مو  )زراعة الشعر (یک سری سوراخ‌های مدور کوچک با استفاده از میکرو سوزن (یا تیغه میکرو)، روی پوست سر شما ایجاد می‌کند. عرض این برش‌های بسیار کوچک و حدود 1 میلی‌متر هستند، بنابراین بعید به نظر می‌رسد خونریزی به وجود بیایید. این حفره­ها به شکلی مشخص ساخته شده اند تا فضای بین هر برش و الگویی که با نحوه رشد موهای شما مطابقت دارد، باقی بماند. سپس پیوندها از طریق میکرو موچین یا "قلم ایمپلنت" به پوست سر انتقال داده می‌شوند. آنها بطور کامل در برش‌هایی با عمق حدود چند میلی‌متر وارد می‌شوند. این روش کاشت مو بسته به تعداد پیوند درج شده می‌تواند از دو تا هشت ساعت طول بکشد. جراح این کار را به گونه ای انجام می‌دهد که پیوندهای بزرگتر توسط پیوندهای کوچکتر احاطه شده تا جلوه ای طبیعی به دست آید.

آیا کاشت مو به روش میکروگرافت دردناک است؟

در متد کاشت مو به روش میکرو گرافت به دلیل تفاوت در آستانه تحمل بیماران ممکن است با یک کاشت مو دردناک یا بدون درد روبرو باشیم.  زیرا میزان درد بین بیماران متفاوت خواهد بود. دردناک‌ترین قسمت کاشت مو را معمولاً با بی حسی موضعی می­توان کنترل کرد. بعد از عمل نیز   از نظر کبودی و یا تورم اطراف پیشانی کمی ناراحتی داشته باشید اما استفاده از کیسه یخ برای کاهش علائم به شما کمک می‌کند.

روش‌های FUT و FUE: نوع تکامل یافته از پیوندهای میکروگرافت

در هر میکرو پیوند استخراج شده از بانک مو، جراحان قادر خواهند بود از هر خوشه، 1-3 واحد فولیکولی مو را جدا کنند، بدون اینکه به هر واحد موی آسیب برساند. فرایند استخراج و تقسیم دقیق چندین نوار اهداکننده به عنوان پیوند فولیکولار واحد (FUT) شناخته شده است.  امروزه روشی حتی دقیق تر از پیوند به نام فولیکولار واحد استخراج (FUE) نیز موجود است. در زیر به توضیح مختصر هر روش می­پردازیم

روش اهدا کننده  Strip

روش FUT، که گاهی اوقات به عنوان روش اهدا کننده Strip نیز خوانده می‌شود، یکی از رایج ترین روش‌های کاشت مو است. مزایای این روش شامل موارد زیر است:

از زمان شروع تا پایان پروسه، روشهای FUT زمان کمتری را می‌گیرند.

روش­های FUT با درصد بیشتری از میزان بقا واحدهای فولیکولی فرد همراه است.

حداقل ایجاد زخم را دارا می­باشد، این کار از طریق یک روش مخصوص بسته شدن تریکوفیزیک "لبه" انجام می‌شود.