هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 17 مرداد 1399
ساعت 16:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 23 آذر 1398 ساعت 19:27
شنبه 23 آذر 1398 19:22 ساعت
2019-12-14 19:27:15
شناسه خبر : 331572
امید اسدبیگی با اشاره به اتفاقات رخ داده در شرکت هفت تپه اظهار داشت: توقف فعالیت در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در مدت بیش از 2 ماه موجب توقف تولید و بهره‌برداری در این شرکت شد و خسارت مالی زیادی به شرکت وارد کرد.
امید اسدبیگی با اشاره به اتفاقات رخ داده در شرکت هفت تپه اظهار داشت: توقف فعالیت در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در مدت بیش از 2 ماه موجب توقف تولید و بهره‌برداری در این شرکت شد و خسارت مالی زیادی به شرکت وارد کرد.

مدیر‌عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه گفت: پشتیبانی ریاست ‌قوه قضائیه از بخش تولید موجب شده تا از تعطیلی برخی واحدهای تولیدی از جمله شرکت نیشکر هفت‌تپه که دارای مشکل مالی و بدهی‌اند جلوگیری شود.

 

امید اسدبیگی با اشاره به اتفاقات رخ داده در شرکت هفت تپه اظهار داشت: توقف فعالیت در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در مدت بیش از 2 ماه موجب توقف تولید و بهره‌برداری در این شرکت شد و خسارت مالی زیادی به شرکت وارد کرد.

 

وی با ابراز خوشحالی از بازگشت به کار کارگران و آغاز مجدد فعالیت در این شرکت بزرگ تولید شکر و دیگر محصولات کشاورزی افزود: با بازگشت به کار کارگران‌، کار آماده‌‌سازی ( اورهال ) خط تولید در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود ظرف مدت 10 روز آینده با از سرگیری برداشت نیشکر از مزارع‌، تولید شکر در این شرکت از سر گرفته شود.

 

اسد‌بیگی با اشاره به افزایش 2 هزار و 503 هکتار به سطح زیر کشت مزارع نیشکر این شرکت در سال زراعی جاری تصریح کرد: با تلاش و تعامل خوب کارگران این شرکت در بخش‌های مختلف‌، حیات و مرحله جدیدی در این شرکت آغاز شده ‌و چشم‌انداز روشنی برای شرکت ترسیم شده است.

 

پرداخت 180 میلیارد ریال حقوق ماهانه

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ادامه با اشاره به پرداخت 180 میلیارد ریال حقوق ماهیانه در این شرکت ادامه داد: تلاش مجموعه مدیریت این شرکت پرداخت به روز حقوق کارگران است و شرکت در حال حاضر تنها یک ماه حقوق عقب افتاده دارد که تلاش می‌شود تا قبل از پایان آذر ماه به کارکنان پرداخت شود.

 

اسدبیگی کارگران را بزرگ‌ترین سرمایه این شرکت دانست و اضافه کرد: از مجموعه کارکنان این شرکت در بخش‌های مختلف انتظار می‌رود در راستای ادامه فعالیت و تولید طوری عمل کنند که مجموعه شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه دچار اعتصاب‌، تعطیلی و توقف تولید نشود.

 

وی با تشریح وضعیت شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه پیش از واگذاری به بخش خصوصی گفت: این شرکت پنج سال پیش در وضعیتی به بخش خصوصی واگذار شد که بیش از 5 هزار میلیارد ریال ضرر انباشته شده داشت و علاوه بر ضرر دهی سالیانه 750 میلیارد ریال‌، هفت ماه حقوق عقب افتاده داشت که اکنون با تلاش صورت گرفته و تعامل خوب کارگران تاخیر در پرداخت حقوق به یک ماه کاهش یافته است ضمن اینکه حق سنوات یک هزار نفر از کارکنان بازنشسته این شرکت نیز پرداخت شد.

 

اجرای 12 طرح تولیدی جدید در هفت تپه

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ادامه به تشریح برنامه‌‌های در دست اجرا در این شرکت در راستای افزایش تولید‌، اشتغال و رونق اقتصادی منطقه و استان خوزستان پرداخت و گفت: علاوه بر احداث کارخانه تولید ام‌دی‌اف با ظرفیت سالانه 300 هزار متر مکعب با 90 درصد پیشرفت اجرایی‌، خط تولید الکل صنعتی با ظرفیت تولید روزانه 10 هزار لیتر و قابل افزایش تا 35 هزار لیتر در روز وارد مدار شده و مرحله پیش راه‌اندازی را طی می‌کند ضمن اینکه تجهیزات کارخانه تولید شیرخشک با ظرفیت تولید 30 تن در روز نیز در حال انتقال به شرکت است.

 

اسد‌بیگی از کارخانه تولید فرمالین‌، زغال صنعتی و نئوپان با ظرفیت 100 هزار مترمکعب و خط تولید رب گوجه فرنگی به عنوان دیگر طرح‌های در دست اجرا و راه‌اندازی در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه نام برد و تصریح کرد: ایجاد 250 هکتار تاکستان از واریته‌های جدید‌، باغ لیمو‌، اختصاص 600 هکتار زمین به کشت اکالیپتوس‌، ایجاد 100 هکتار گلخانه و کشت یک هزار هکتار چغندرقند دیگر برنامه‌های اجرا شده در راستای رونق اشتغال و تولید در هفت تپه است که تحقق آنها علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی جدید برای منطقه‌، رونق اقتصادی منطقه را نیز به دنبال خواهد داشت‌.

 

وی بیان داشت: این طرح‌ها با هدف رونق تولید و اشتغال در هفت تپه برنامه‌ریزی شده‌اند ضمن اینکه صادرات تولیدات آنها به دیگر کشورها نقش مهمی در رونق اقتصادی منطقه و استان خوزستان دارد که البته لازمه تحقق آنها تعامل و همکاری خوب جامعه کارگری این شرکت است چرا که اجرای این طرح‌ها گامی در راستای تامین منافع کارگران این شرکت است.

 

ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در هفت تپه

مدیر‌عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه همچنین به اختصاص 300 هکتار از اراضی هفت تپه به عنوان منطقه ویژه اقتصادی برای جذب سرمایه‌گذار خارجی اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی لازم در این ‌ارتباط‌ انجام شده و مجوزهای لازم برای منطقه ویژه اقتصادی هفت تپه اخذ شده است.

 

هدفگذاری تولید 100 هزار تن شکر در هفت تپه

اسد‌بیگی در ادامه سطح زیر کشت فعلی نیشکر در این شرکت را 6 هزار و 500 هکتار بیان کرد و گفت: با از سرگیری برداشت نیشکر در این شرکت ظرف 10 روز آینده پیش‌بینی می‌شود امسال حدود 30 هزار تن شکر تولید شود.

 

وی افزود: با توجه به افزایش سطح زیر کشت نیشکر در هفت تپه به 9 هزار هکتار برای سال آینده ، تولید 70 هزار تن شکر در این شرکت در سال زراعی آینده پیش‌بینی شده است ضمن اینکه برای چشم‌انداز پنج‌ساله این شرکت تولید 100 هزار تن شکر سفید در هفت تپه برنامه‌ریزی شده است.

 

قدردانی از تعامل خوب قوه قضائیه با واحدهای تولیدی

مدیر‌عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه همچنین از تعامل خوب حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی‌، رئیس قوه قضائیه با بخش تولید قدردانی کرد و گفت: پشتیبانی و تعامل خوب رئیس ‌قوه قضائیه با بخش تولید به ویژه شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه موجب شده تا واحدهای تولیدی ازجمله این شرکت که با مشکل مواجه هستند با چشم‌انداز روشن به فعالیت ادامه دهند.

 

اسد‌بیگی افزود: پشتیبانی ریاست ‌قوه قضائیه از بخش تولید موجب شده تا از تعطیلی برخی واحدهای تولیدی از جمله شرکت نیشکر هفت تپه که دارای مشکل مالی و بدهی‌اند جلوگیری شود. با تدبیر قوه قضائیه از بیکاری هزاران کارگرشاغل در واحدهای تولیدی سراسر کشور جلوگیری شد که جای تقدیر دارد.

 

به گزارش تسنیم، شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با وسعت 24 هزار هکتار و سطح زیر کشت سالانه بیش از 12 هزار هکتار نیشکر و دیگر محصولات کشاورزی و چندین کارخانه یکی از بزرگترین مجتمع های تولیدی استان خوزستان و کشور است که نقش مهمی در تولید، اشتغال و رونق اقتصادی منطقه دارد.

 

علاوه بر پنج‌ هزار ‌نیروی کار شاغل در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه‌، بیش از 15 هزار ‌نیروی کار به صورت غیر مستقیم از فعالیت این شرکت متاثر است.

کشت و صنعت هفت‌تپه‌، قدیمی‌ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل 44  قانون اساسی اواخر سال 1394 از سوی سازمان خصوصی‌سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد. این شرکت در 15 کیلومتری شهر شوش در شمال استان خوزستان واقع است.