هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 9 مرداد 1400
ساعت 03:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 23 آذر 1398 ساعت 16:18
شنبه 23 آذر 1398 16:15 ساعت
2019-12-14 16:18:05
شناسه خبر : 331570
اولین کاروان رسمی زائران ایرانی با استقبال نماینده رهبر معظم انقلاب در سوریه، وارد فرودگاه دمشق شد.
اولین کاروان رسمی زائران ایرانی با استقبال نماینده رهبر معظم انقلاب در سوریه، وارد فرودگاه دمشق شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، شب گذشته نخستین کاروان رسمی زائران ایرانی با استقبال آیت‌الله طباطبایی نماینده مقام معظم رهبری و تعدادی از مسئولان سوری و ایرانی وارد کشور سوریه شد.
 
طباطبایی در سخنانی ضمن خیر مقدم به زائران، بازگشایی مسیر زیارت و امنیت موجود را مدیون خون شهدای مدافع حرم دانست.
 
وی افزود: هشت سال پیش داعشیان در کوچه‌های اطراف حرم مطهر حضرت زینب (س) بودند و از ساختمان‌های اطراف حرم زائران را به شهادت می‌رسانند، اما اکنون وجود منحوس آن‌ها صد‌ها کیلومتر آن طرف‌تر است.
 
نماینده رهبر معظم انقلاب در سوریه اظهار داشت: یادمان هست که وقتی هشت سال پیش در ایران گفتند حرم حضرت زینب (س) و حرم حضرت رقیه (س) در خطر است، چقدر از جوانان و هیئتی‌ها آمدند و به مسئولان می‌گفتند که اجازه بدهید تا ما برویم سوریه و از حرم‌ها دفاع کنیم.
 
طباطبایی ادامه داد: آن عزیزان آمدند تا کسی نتواند به حرم حضرت زینب (س) جسارت کند و من به‌عنوان شاهد می‌گویم که طی این سال‌ها حتی یک‌لحظه هم پرچم گنبد این حرم مطهر نیم افراشته نشد و این از برکت خون شهداست.
 
تولیت مصلای حرم حضرت زینب (س) گفت: آن روز‌ها دشمنان اهل بیت می‌خواستند که اثری از حضرت زینب (س) نماند، اما امروز می‌بینیم که آن‌ها رفتند، اما حرم حضرت زینب (س) ماند و این تحقق آن جمله حضرت زینب است که می‌فرماید به‌خدا قسم نمی‌توانید نام ما را از بین ببرید.
 
طباطبایی در پایان با اشاره به نکاتی متذکر شد: اکنون در سوریه، با عزت از نام حضرت زینب (س) یاد می‌شود و این نام از با عزت‌ترین نام‌ها در این کشور است.
 
خاطر نشان می‌شود ثبت‌نام کاروان‌های زیارتی سوریه تحت نظارت سازمان حج و زیارت از نیمه آذر ماه امسال آغاز شده است.