هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 25 دى 1398
ساعت 20:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 23 آذر 1398 ساعت 12:32 2019-12-14 12:32:46
شناسه خبر : 331527
وعده ۲ هفته‌ای وزیر نیرو برای تغییر مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان‌ تاکنون عملی نشده و همچنان در هاله‌ای از ابهام است.
وعده ۲ هفته‌ای وزیر نیرو برای تغییر مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان‌ تاکنون عملی نشده و همچنان در هاله‌ای از ابهام است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، چند ماه اخیر آب شرب نقاط مختلف استان کردستان دچار مشکلات گوناگون شد، از آلودگی به نفت و آرسنیک گرفته تا قطعی و طعم و بوی بد، این وضعیت تأسف‌بار در حالی شکل گرفته بود که مردم ساعت‌ها برای تهیه آب آشامیدنی سالم از چشمه‌های سطح شهر دبه به دست، در صف‌ها طولانی می‌ماندند و مسئولان نظاره‌گر آبفا نیز یا اطلاعات خلاف واقع به مردم می‌دادند یا هر بار موضوع را توجیه می‌کردند.
 
مشکل آب شرب در کردستان تا حدی ادامه داشت که پای نمایندگان مردم در مجلس به وسط کشیده شد، به‌ طوری‌که «محسن بیگلری»، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: «مشکلات آب شرب در کردستان ابعاد نگران‌کننده‌ای پیدا کرده و بخشی از مشکل بدون تردید ناشی از سوء مدیریت در شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان است.
 
وی همچنین افزود: «هربار که مشکلات آب شرب استان توسط نمایندگان یا رسانه‌ها پیگیری شده، مدیرعامل آبفا کردستان با ارائه برخی توضیحات تلاش کرده از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند».
 
«سیداحسن علوی» رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس هم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم به شدت در برابر عملکرد غیرقابل قبول آبفا استان واکنش نشان داد و حتی سخن از استیضاح وزیر نیرو به میان آورد؛ وی به صراحت اعلام کرد «مشکلات ایجاد شده در حوزه آب استان، ناشی از بی‌توجهی و عدم مدیریت بوده و مدیرعامل آبفا کردستان باید برکنار شود».
 
چهارم آذرماه امسال نیز علوی از وعده 2 هفته‌ای وزیر نیرو برای تغییر مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان‌ خبر داد و گفت: اگر وزیر نیرو به وعده دو هفته‌ای خود برای تغییر مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان عمل نکند، حتماً استیضاح وی را نوشته و این مشکل را از طریق مجلس پیگیری می‌کنم.
 
حال پس از گذشت ماه‌ها از موضع‌گیری نمایندگان و وعده 2 هفته‌ای و تهدیدهای لفظی نماینده سنندج، نه خبری از تغییر است و نه مشکل طعم و بوی آب سنندج برطرف شده اما «علوی» همچنان بر موضع خود ایستاده و شب 23 آذرماه به خبرنگار تسنیم گفته که در روزهای اخیر مجدداً وعده وزیر نیرو را پیگیری کرده که وی در پیامکی که برای بنده ارسال کرده اظهار کرد: «نگران نباشید خودم پیگیری و جابه‌جا می‌کنم».
 
علوی مدعی شد که دیگر نماینده فعلی سنندج، مدیرعامل آبفا کردستان را پیش مسئولان وزارت نیرو برده که مانع از این جابه‌جایی شوند و هم‌اکنون نیز مسئولان آبفا در روستاها در حال تبلیغات برای این نماینده هستند، اما یقیناً بنده دست‌بردار نیستم.