هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 21 آذر 1398 ساعت 09:28
پنجشنبه 21 آذر 1398 09:21 ساعت
2019-12-12 09:28:26
شناسه خبر : 331442
تولیت آستان قدس رضوی گفت: تلاش‌ها، فداکاری‌ها و ایثارهای شیخ زکزاکی در راه اسلام الگویی شایسته برای جامعه است.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: تلاش‌ها، فداکاری‌ها و ایثارهای شیخ زکزاکی در راه اسلام الگویی شایسته برای جامعه است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی صبح دیروز در دیدار دختران «شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر نهضت اسلامی نیجریه که در حرم مطهر رضوی انجام شد، ضمن پیگیری آخرین وضعیت و شرایط جسمی این عالم انقلابی از خانواده ایشان، اظهار کرد: مسئله شیخ زکزاکی مسئله نظام و انقلاب و یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب است.
 
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه شیخ زکزاکی منطقه آفریقا را متحول کرده است، بیان کرد: این عالم برجسته کار بسیار بزرگی را در آفریقا انجام داد و ده‌ها هزار نفر را در آن منطقه تربیت کرد، از این رو دشمنان دین و اسلام کینه بزرگی از شیخ زکزاکی دارند.
 
وی افزود: بنیانی که شیخ زکزاکی در آفریقا گذاشت و آن تفکر انقلابی که در آن منطقه تأسیس کرد نابود شدنی نیست، دشمنان احمق هستند که تصور می‌کنند با به شهادت رساندن بزرگان راه و مسیر آنان نیز نابود خواهد شد، همانگونه که یزید فکر می‌کرد می‌تواند با شهادت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام تفکر امامت، ولایت و اهل بیت(ع) را نابود کند.
 
حجت‌الاسلام مروی گفت: دشمنان شاید بتوانند شیخ زکزاکی را به شهادت برسانند، اما هیچگاه نخواهند توانست فکر، اندیشه و راه او را در آفریقا نابود کنند، فکر و اندیشه‌ای که شیخ زکزاکی در آفریقا بنیان گذاشته روزبه‌روز شکوفاتر می‌شود.
 
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه شیخ زکزاکی یک نیروی ارزشمند بوده و تعبیر خمینی آفریقا که به ایشان نسبت داده شده، تعبیر درستی است، تصریح کرد: شیخ زکزاکی برای اسلام در آفریقا زحمت کشیده و رنج برده است، تلاش‌ها، فداکاری‌ها و ایثارهای این روحانی برجسته یک الگو و نمونه برای همه آزادی خواهان جهان است.
 
وی با اشاره به ظلم‌ها و مصیبت‌هایی که شیخ زکزاکی در راه اسلام متحمل شده است، تصریح کرد: شیخ زکزاکی و خانواده ایشان واقعا سختی‌ها و مصیبت‌های بسیاری را تحمل کردند، شش پسر ایشان شهید شده و خود ایشان نیز هم‌اکنون در آن شرایط ظالمانه هستند، ایشان خدمات ارزشمندی برای اسلام داشتند و در راه خدا مصیبت‌های بسیاری را تحمل کردند.
 
حجت‌الاسلام مروی با تأکید بر لزوم معرفی بزرگان و مفاخر دینی و انقلابی به جامعه اظهار کرد: هرکاری از آستان قدس رضوی برای معرفی شیخ زکزاکی به جامعه ساخته باشد، کوتاهی نخواهیم کرد و انجام می‌دهیم، شیخ زکزاکی یک الگو شایسته برای جامعه، جوانان و روحانیت است که باید آن را معرفی کنیم.
 
تولیت آستان قدس رضوی افزود: در حرم مطهر به میزان توان نسبت به معرفی خدمات شیخ زکزاکی به اسلام و تلاش‌های ایشان جهت آگاهی زائران اقدام می‌کنیم.
 
 
 
 
وی شیخ زکزاکی را انسانی وارسته، مجاهد فی سبیل الله و اُویْس قرنی زمان دانست و گفت: فردی در آفریقا تحت تأثیر تفکر امام راحل و رهبری معظم توانسته جریان ارزشی و انقلابی را متولد کند و خدمات بسیاری برای اسلام داشته باشد و در این راه زحمات و آسیب‌های بسیاری را متحمل شده است، این مرد بزرگ و خدماتش را باید به مردم معرفی کرد.
 
حجت‌الاسلام مروی یادآور شد: باید زحمات و خدمات شیخ زکزاکی به اسلام و وضعیت خطرناکی که هم‌اکنون گرفتارش شده‌اند را برای مردم تبیین کرد.