98/9/19 - 16:37 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 331361
یک هواپیمای نظامی شیلی که به سوی پایگاهی واقع در نزدیکی قطب جنوب در پرواز بود، از پوشش رادار محو شده است. این هواپیما حامل ۳۸ سرنشین بوده است. نیروی هوایی شیلی ماموریت جست‌وجوی گسترده این هواپیما را آغاز کرده است.
یک هواپیمای نظامی شیلی که به سوی پایگاهی واقع در نزدیکی قطب جنوب در پرواز بود، از پوشش رادار محو شده است. این هواپیما حامل ۳۸ سرنشین بوده است. نیروی هوایی شیلی ماموریت جست‌وجوی گسترده این هواپیما را آغاز کرده است.
 
به گزارش رجانیوز، نیروی هوایی ارتش شیلی گزارش داد یک فروند هواپیمای نظامی این کشور  که به منظور انجام عملیات لجستیکی عازم قطب جنوب شده بود از رادار خارج شد.
 
در بیانیه نیروی هوایی شیلی آمده است: یک فروند هواپیمای نظامی روز دوشنبه از صفحه رادار خارج و ناپدید شده است.
 
 
خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از نیروی هوایی شیلی گزارش داد که این هواپیمای نظامی  به همراه ۳۸ سرنشین که ۱۷ نفر آن‌ها از خدمه پرواز بوده، بعد ظهر روز دوشنبه از مدار خارج شده و تا کنون اطلاعی از آن دریافت نشده است. 
 
این هواپیمای نظامی از پایگاه هوایی «چابونکو» در شهر " پونتا آرناس " در جنوب شیلی به سمت پایگاه هوایی قطب جنوب در حرکت بوده که از مدار خارج می‌شود. هواپیمای نظامی در حال انتقال پرسنل به یک پایگاه برای بهره داری از خطوط نفتی و سوخت در این پایگاه بوده است.
 
 
 
ماموریت برای نجات جان بازماندگان احتمالی این سانحه
 
سه فروند هواپیمای متعلق به نیروی هوایی ارتش شیلی با هدف جست‌وجوی هواپیمای نظامی یاد شده به منطقه اعزام شده‌اند. افزون بر آن گفته می‌شود که چهار هواپیمای دیگر نیز برای اعزام به منطقه پیش بینی شده‌اند.
 
خبرگزاری دولتی شیلی همچنین اعلام کرده است که چهار کشتی نیز راهی آب‌های محل سانحه شده‌اند. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی ارتش شیلی شرایط جوی برای پرواز این هواپیما مساعد بوده و بدی هوا نمی‌تواند علت این سانحه بوده باشد.
 
سباستین پینیه‌را، رئیس جمهوری شیلی با انتشار یک پست توییتری اعلام کرده است که او به همراه وزیر کشور و همچنین وزیر دفاع شیلی تحولات مربوط به ناپدید شدن این هواپیما را دنبال می‌کند.
 
ماموریت سرنشینان این هواپیما رسیدگی به خط لوله شناوری بوده که پیرامون این پایگاه در حال احداث است.
 
فرستنده رادیویی "بایو بایو" اعلام کرده است که سه فرمانده ارشد ارتش شیلی و از جمله یک ژنرال نیز در بین سرنشینان این هواپیما بوده‌اند.
 
پایگاه "پرزیدنت ادواردو فرای" سال ۲۰۱۴ در جزیره "کینگ جورج" واقع در بخش جنوبی آنتارکتیک (سرزمین جنوبی) احداث شد. این پایگاه ظرفیت پذیرش ۱۵۰ نفر را دارد. گفته می‌شود که در تابستان شماری از گردشگران نیز به این منطقه سفر می‌کنند.