هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 19 آذر 1398 ساعت 16:28
سه شنبه 19 آذر 1398 16:23 ساعت
2019-12-10 16:28:35
شناسه خبر : 331358
وزیر دفاع کره جنوبی تأیید کرد که کره شمالی در تاریخ ۱۶ آذرماه، در سایت موشکی «سوهائی»، یک موتور موشک را مورد آزمایش قرار داده است.
وزیر دفاع کره جنوبی تأیید کرد که کره شمالی در تاریخ ۱۶ آذرماه، در سایت موشکی «سوهائی»، یک موتور موشک را مورد آزمایش قرار داده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، وزیر دفاع کره جنوبی در یک کنفرانس خبری با همتای استرالیایی خود گفت: بر این باور است که کره شمالی در تاریخ ۷ دسامبر (۱۶ آذرماه)، آزمایش یک موتور موشک را در سایت موشکی «سوهائی» انجام داده است.
 
بنا به گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، «جئونگ کیونگ دو» وزیر دفاع کره جنوبی امروز (سه‌شنبه) پس از دیدار با همتای استرالیایی خود در «سیدنی» در خصوص این آزمایش کره شمالی گفت: «وزرای دفاع کره جنوبی و استرالیا در خصوص آزمایش موتور [موشک]جمهوری خلق دموکراتیک کره (کره شمالی) در سوهائی و دیگر آزمایشات موشک بالستیک (کره شمالی) ابراز نگرانی عمیقی کردند».
 
وزیر دفاع کره جنوبی همچنین از «پیونگ‌یانگ» خواست تا هرچه سریع‌تر اقدامات تحریک‌آمیزی که تنش‌های نظامی در شبه‌جزیره کره را تشدید می‌کند، متوقف کند.
 
اظهارات وزیر دفاع کره جنوبی در حالی مطرح شده است که در تاریخ ۸ دسامبر (۱۷ آذرماه)، کره شمالی از انجام یک آزمایش بسیار مهم در سایت پرتاب ماهوار سوهائی خبر داد.
 
رسانه‌های دولتی کره شمالی گزارش کردند که پیونگ‌یانگ، «آزمایش موفقیت‌آمیز بسیار مهمی» انجام داده است، اما توضیحی درباره آنچه که آزمایش کرده‌اند، ارائه ندادند.
 
پیش از این کره جنوبی در خصوص این آزمایش اخیر کره شمالی اظهارنظر نکرده بود و این اولین واکنش یک مقام ارشد دفاعی کره جنوبی به این خبر است.
 
برخی از کارشناسان امور هسته‌ای، این آزمایش اخیر کره شمالی را نشانه‌ای از چیزی قلمداد کردند که جهان بعد از سال نو میلادی باید منتظر آن باشد. (جزئیات بیشتر)
 
کره شمالی به واشنگتن تا پایان سال جاری میلادی ضرب‌الاجل داده تا سیاست خود را در قبال این کشور منعطف کند در غیراینصورت آزمایشات موشکی خود را از سرمی‌گیرد.
 
روز شنبه هفته جاری، سفیر کره شمالی در سازمان ملل تصریح کرد که خلع سلاح در حال حاضر از میز مذاکره با آمریکا حذف شده است و نیازی به مذاکرات طولانی با واشنگتن نیست.
 
رسانه‌های دولتی کره شمالی نیز گزارش کردند: «نتایج آزمایش مهم اخیر (کره شمالی)، بار دیگر تأثیر مهمی بر تغییر موضع راهبردی جمهوری خلق دموکراتیک کره (کره شمالی) در آینده نزدیک خواهد داشت».