هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 18 فروردين 1399
ساعت 23:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 19 آذر 1398 ساعت 16:02
سه شنبه 19 آذر 1398 15:56 ساعت
2019-12-10 16:02:40
شناسه خبر : 331344
دادگاه الجزائر امروز طی حکمی نخست‌وزیر سابق این کشور در دوره «عبدالعزیز بوتفلیقه»را به اتهام فساد مالی به ۱۵ سال حبس اجرایی محکوم کرد.
دادگاه الجزائر امروز طی حکمی نخست‌وزیر سابق این کشور در دوره «عبدالعزیز بوتفلیقه»را به اتهام فساد مالی به ۱۵ سال حبس اجرایی محکوم کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، دادگاه الجزائر امروز سه‌شنبه «احمد اویحیی» نخست‌وزیر سابق این کشور را در پرونده فساد مالی به ۱۵ سال حبس محکوم کرد.
 
طبق گزارش شبکه الجزیره، دادگاه همچنین «عبدالملک سلال» نخست‌وزیر پیشین را در رابطه با این پرونده به ۱۲ سال حبس محکوم کرد.
 
همچنین «یوسف یوسفی» وزیر سابق صنایع به ۱۰ سال حبس و «یبده محجوب» دیگر وزیر سابق صنایع نیز به هشت سال حبس محکوم شدند.
 
همچنین ««عبدالسلام بوشوارب» یکی دیگر از وزرای سابق صنایع که اکنون به خارج متواری گشته است، به صورت غیابی محاکمه و به ۲۰ سال حبس محکوم شد.
 
«علی حداد» بازرگان الجزائری نیز به هفت سال حبس محکوم شد و «عبدالغنی زعلان» وزیر سابق و رئیس ستاد تبلیغاتی بوتفلیقه تبرئه شدند.
 
محاکمه شماری از وزرا و مقامات ارشد الجزائر از چهارشنبه گذشته به اتهام فساد مالی آغاز شده است. از جمله این افراد «احمد اویحیی» و «عبدالمالک سلال» نخست‌وزیران سابق، «یوسف یوسفی» و «بیده محجوب» وزرای سابق صنایع، «عبدالغنی زعلان» وزیر سابق حمل و نقل و تعدادی از بازرگانان و کادار اداری مرکزی و محلی الجزائر است.
 
این افراد در ارتباط با پرونده مونتاژ خودرو و به اتهام هدر دادن اموال عمومی، سوء استفاده از موقعیت شغلی، اعطای مزایای غیرقانونی به دیگران، دریافت وام‌های بانکی به روش غیرقانونی، خسارت زدن به منافع بانک دولتی و پولشویی، محاکمه می‌شوند.