هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 19 مرداد 1399
ساعت 04:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 19 آذر 1398 ساعت 12:56
سه شنبه 19 آذر 1398 12:50 ساعت
2019-12-10 12:56:23
شناسه خبر : 331305
شاید اگر استاد موسوی قهار هم مثل بعضی دیگر، خودش را می‌گرفت، نرخ تعیین می‌کرد، برای انقلاب خط و نشان می‌کشید خیلی بیشتر اسمش را می‌شنیدیم.
شاید اگر استاد موسوی قهار هم مثل بعضی دیگر، خودش را می‌گرفت، نرخ تعیین می‌کرد، برای انقلاب خط و نشان می‌کشید خیلی بیشتر اسمش را می‌شنیدیم.
 
به گزارش رجانيوز، میثم مطیعی، مداح با اخلاص اهل بیت(ع) در واکنش به خبر ارتحال صاحب صدای گرم سحرهای ماه رمضان و غروب های جمعه متنی را در کانال شخصی اش منتشر کرد که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
 
«سحرهای رمضانمان با «اللهم انی اسئلک من بهائک بابهاه» خواندنش شروع می‌شد و شب‌های رمضانمان با «اللهم رب شهر رمضان» خواندنش.
 
خدا رحمت کند استاد سیدقاسم موسوی قهار را که خاطرات معنوی چندین نسل را با حنجره گرمش رقم زد.
 
بزرگ‌مردی که هیچ‌گاه به این انقلاب مستضعفین پشت نکرد؛ لحظه‌ای خودش را به پول و شهرت نفروخت؛ هیچ‌گاه از مسیر نورانی اسلام و اهل بیت پا بیرون نگذاشت و همواره صدای رسای معنویت شیعه بود.
 
دلم گرفت وقتی در خبرها خواندم این هنرمند و مناجات خوان ارزشمند تا آخرین روزهای عمر با برکتش در هفتاد و یک‌سالگی هم «بیمه» نشده بود. شاید اگر استاد موسوی قهار هم مثل بعضی دیگر، خودش را می‌گرفت، نرخ تعیین می‌کرد، برای انقلاب خط و نشان می‌کشید خیلی بیشتر اسمش را می‌شنیدیم.
 
البته مردم یادشان نرفته کدام صداها و حنجره‌ها تنهایشان گذاشتند و کدام صداها سر سجاده مردم، هم‌نفس قنوت مردم، سر سفره سحری مردم و در شب‌های قدر مردم با آنان ماندند.
 
چه زیباست که امروز قدردان این صدا باشیم و او را در مظلومیت و گم‌نامی‌اش فراموش نکنیم.
 
فاتحه ای نثار روحش کنیم...»