هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 17 دى 1398
ساعت 13:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 19 آذر 1398 ساعت 11:57 2019-12-10 11:57:33
شناسه خبر : 331289
عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان تأکید کرد: حزب الله بزرگتر از آن است که منزوی یا محاصره شود.
عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان تأکید کرد: حزب الله بزرگتر از آن است که منزوی یا محاصره شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه اینترنتی العهد لبنان ، عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان تأکید کرد: حزب الله بزرگتر از آن است که منزوی شود و بسیار قویتر از آن است که بخواهند آنرا محاصره کنند.
 
شیخ «نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان در مراسمی سیاسی در شهر صور لبنان گفت: نخستین اقدام لازم برای نجات کشور منوط به تشکیل دولتی مورد اعتماد است که بتواند کشور را از بحران اقتصادی، مالی و اجتماعی نجات دهد و قبل از اینکه اعتماد پارلمان را بدست آورد باید اعتماد مردم را بدست آورد. این دولت همچنین نباید پاسخگوی دیکته‌ها و خواسته‌های «دیوید شنکر» معاون وزیر امور خارجه آمریکا و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا باشد، زیرا خواسته‌های آمریکا نسخه پیچی برای فتنه انگیزی در کشور است.
 
این عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان تأکید کرد: میشل عون رئیس جمهور لبنان در خصوص تعویق رایزنی‌های الزامی پارلمان هیچ گاه مغایر با قانون اساسی عمل نکرده است بلکه برای وحدت ملی و نجات کشور از طریق دستیابی به توافق میان همگی با اشتیاق تمام آن را در بالاترین سطوح به کار گرفته است در حالیکه متهم کردن او به فساد ظالمانه است. 
 
شیخ نبیل قاووق در ادامه این مطلب افزود:طولانی شدن مدت بحران به نفع هیچ کس در لبنان نیست و ما به شدت مشتاق هستیم که روند تشکیل دولت شتاب گیرد تا کشور نجات پیدا کند. ما نمی‌خواهیم یک مشکلی را حل کنیم و مشکل بزرگتری را باقی بگذاریم، زیرا اختلافات و دودستگی‌های سیاسی بسیار عمیق است و موانع تشکیل حکومت به دلایل داخلی اهمیتش کمتر از علل خارجی نیست.