هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 19 آذر 1398 ساعت 11:42
سه شنبه 19 آذر 1398 11:34 ساعت
2019-12-10 11:42:36
شناسه خبر : 331283
معاون بازرسی سازمان حمایت: از ۲۵ آبان در ابلاغیه‌ای به همه انجمن‌های تولیدی و خدماتی تاکید شد حق ندارند قیمت هیچگونه کالا و خدماتی را افزایش دهند.
معاون بازرسی سازمان حمایت: از ۲۵ آبان در ابلاغیه‌ای به همه انجمن‌های تولیدی و خدماتی تاکید شد حق ندارند قیمت هیچگونه کالا و خدماتی را افزایش دهند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از صدا و سیما، سیدجواد احمدی در ارتباط تلفنی با برنامه تیتر امشب شبکه خبر با بیان اینکه مقدار و قیمت اجناس مشخص است، افزود : معاونت برای همه کالا‌ها قیمت گذاری نمی‌کند و برخی از اصناف و واحد‌های تولیدی قیمت گذاری می‌کنند.
 
احمدی گفت: واحدهای تولیدی حق ندارند قیمتی که سازمان حمایت قیمت گذاری کرده افزایش دهند و یا مقدار آنها را کم کنند.
 
معاون بازرسی سازمان حمایت با اشاره به وجود تخلف در برخی اصناف، گفت" پیشگیری از تخلف ممکن نیست.
 
نایب رئیس اتاق اصناف هم با اشاره به اینکه " کاسب حبیب خداست " گفت: اصناف گرانفروش نیستند و کاسب از گرانی لذت نمی‌برد.
 
خسرو ابراهیمی‌نیا با بیان اینکه در گشت تعزیرات نماینده اصناف هم حضور دارد، گفت: در روز گذشته (یکشنبه) ۸۵۰ بازرسی انجام شده است که نتیجه آن 180پرونده بوده است.
 
او افزود: صرفا این پرونده‌ها مربوط به گرانفروشی نیست.
 
او گفت: کاسب کار واقعی به دنبال گردش پولی است و تلاش می‌کند خرید و فروش بیشتری صورت گیرد. برخی کالا‌های اساسی تاریخ مصرف دارد و اصناف نمی‌توانند کالای مصرفی و تاریخ مصرف دار را به بهانه گران شده انبار یا احتکار کند.
 
خسرو ابراهیمی‌نیا تعداد واحد صنفی در کشور را حدود سه میلیون و در تهران را بیش از ۴۰۰ هزار صنف اعلام کرد.
 
مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی تهران با بیان اینکه این سازمان یک مرجع شبه قضایی است و بازرس ندارد، گفت: سازمان تعزیرات حکومتی قضاتی را با یک گشت تعزیرات و سیار همراه می کند که در محل انجام تخلف حکم صادر می کنند.
 
محمدعلی اسفنانی با بیان اینکه از 24 آبان یعنی زمانی که قیمت بنزین گران شده، گشت تعزیرات هم چهار برابر شده است گفت: برخی از تخلفات گرانفروشی نیست، نداشتن پروانه کسب یا فاکتور فروش جزئی از تخلفات است.
 
اسفنانی با بیان اینکه تفاوت های مقدار کالا را نباید به حساب کم فروشی گذاشت، افزود: ابزار آلات و ماشین های صنعتی برخی از تولید کنندگان فرسوده و دقیق نیست. بهمین دلیل مقدار اجناس بسته بندی در مراکز تولیدی مختلف ، متفاوت است.
 
اسفنانی در بخش دیگری از میزان و چگونگی برخورد با جرائم تخلفات پرداخت و افزود: جرائم تعزیرات مراحل مختلف و به مقدار تخلفات یا تعدد آن بستگی دارد.
 
معاون سازمان تعزیرات حکومتی گفت : از 38 قلم کالای تولید شده در شرکت های لبنی، فقط 3 نوع کالا مشمول قیمت گذاری می شود.
 
او افزود: چنانچه واحد صنفی به تخلف خود اصرار ورزد واحد آن پلمپ خواهد شد.
 
سخنگوی ستاد مشمولان حمایت معیشتی نیز در ارتباط تلفنی از مشکلات پرداخت یارانه معیشتی گفت و افزود: تا الان ۴ میلیون درخواست کننده یارانه معیشتی ثبت شده است که بر اساس تحقیقات ما برخی از آنها یارانه معیشتی دریافت کرده اند.
 
حسین میرزایی گفت دهک‌های بالای توان مالی جامعه یارانه معیشتی نمی‌گیرند.
 
او با بیان اینکه مبنای مقدار دریافت حقوق را مجموع دریافتی تمام اعضای خانواده اعلام کرد و گفت: مقدار حقوقی و دریافت مالی خانواده برای دریافت یارانه معیشتی محاسبه می‌شود.
 
سخنگوی ستاد مشمولان حمایت معیشتی گفت: چنانچه تغییری در تعداد و ساختار خانواده صورت بگیرد از ابتدای دی ماه در دفاتر پلیس + ۱۰ اقدام به ثبت تغییرات کنند.
 
میزایی گفت : کسانی که خودروی بالای ۳۰۰ میلیونی داشته باشد یارانه معیشتی نمی‌گیرد.
 
معاون شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از سهمیه بنزین "پیک های موتوری" گفت و افزود: ما منتظریم پیمایش این گروه به وزارت نفت اطلاع داده شود تا شبیه تاکسی های اینترنتی مابه الفاوت نرخ بنزین به حساب های آنها واریز شود.
 
شهرام رضایی همچنین درباره تاکسی های اینترنتی گفت: اختلاف مبلغ قیمت بنزین قبل و بعد از 24 آبان بصورت هفتگی به حساب آنها واریز می شود. سرویس مدارس هم باید در سامانه سپند ثبت نام کنند.