هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 20 بهمن 1398
ساعت 09:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 19 آذر 1398 ساعت 11:33
سه شنبه 19 آذر 1398 10:48 ساعت
2019-12-10 11:33:01
شناسه خبر : 331278
با الزامی شدن استفاده از رمز دوم یکبار مصرف در فرآیند‌های خرید اینترنتی، باشگاه خبرنگاران جوان پاسخگوی ابهامات شما خواهد بود.
با الزامی شدن استفاده از رمز دوم یکبار مصرف در فرآیند‌های خرید اینترنتی، باشگاه خبرنگاران جوان پاسخگوی ابهامات شما خواهد بود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شدت گرفتن آمار جرائم سایبری یا فیشینگ (تخلیه حساب بانکی یا اعتباری) تمام کشورها از جمله ایران را برای افزایش امنیت سیستم بانکی و اعتباری هوشیار می کند.
 
بانک مرکزی مدت هاست با هشدار مقامات قضائی و همچنین آمارهای پلیس فتا دست به فعال کردن رمز دوم  یک بار مصرف  یا همان رمز پویا زده است. شهریور سال ۹۷ و اردیبهشت امسال این خبر با پست  اینستاگرامی رئیس کل بانک مرکزی منتشر می شد و هر بار هم به دلیل آماده نبود زیرساخت ها این طرح به تعویق افتاد اما این بار همتی  فرجه دیگری به بانک ها نداده و در تلاش است تا اول دی همه مشتریان بانکی که در خرید اینترنتی از رمز دوم استفاده می کنند را به استفاده از رمز دوم یک بار مصرف ملزم کند.
 
که این روش بهترین روش برای تراکنش های بدون نیاز به کارت بانکی است. دارندگان کارت با مراجعه به خودپرداز بانک های مربوط می توانند نسبت به دریافت رمز دوم و فرآیند نصب اپلیکیشن آن اقدام کنند. این روند رایگان بوده و بانک ها هیچ کارمزدی را دریافت نمی کنند. تنها مسیر مراجعه برای دریافت این رمزها خودپردازها و شعب بانکی است و هرگونه درگاه و سایت از اعتبار این امر ساقط بوده و جعلی است.
 
دریافت رمز دوم یک بار مصرف تنها برای گوشی های هوشمند نیست و افراد با اعلام شماره تماس خود به شعب می توانند رمز دوم یک بار مصرف ۶۰ ثانیه ای را از طریق پیامک دریافت کنند.
 
حال با این تفاسیر و باقی ماندن تنها ۱۱ روز تا الزامی شدن این روند در سیستم بانکی کشور, شما می توانید ابهامات و مشکلات پیش روی خودتان در رابطه به دریافت و یا استفاده از رمز دوم یک بار مصرف با ما در میان بگذارید تا ما نیز در اجرایی شدن این روند و ابهامات موجود شما را یاری کنید. مخاطبان باشگاه خبرنگاران جوان می توانند نظرات خود را در زیر این خبر درج کرده و پاسخ خود را نیز دریافت کنند.