هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 1 مهر 1399
ساعت 18:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 18 آذر 1398 ساعت 14:53
دوشنبه 18 آذر 1398 14:41 ساعت
2019-12-9 14:53:38
شناسه خبر : 331234
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: رعایت اصول بهداشتی، لازمه پیشگیری از ابتلا به آنفولانزاست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: رعایت اصول بهداشتی، لازمه پیشگیری از ابتلا به آنفولانزاست.
 
 ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛ با اشاره به اینکه همه ساله با شروع فصل سرما آنفولانزا شیوع پیدا می‌کند، گفت: امسال ویروس آنفولانزا یک ماه زودتر در کشور و گیلان شیوع پیدا کرده است که با رعایت چند توصیه بهداشتی از خود و دیگران در مقابل بیماری آنفولانزا محافظت کنید.
 
او به شهروندان توصیه کرد: با توجه به شیوع بیماری آنفولانزا، برای مصون ماندن از ابتلا به این بیماری ویروسی و یا انتقال آن به دیگران دست های خود را در روز چندین بار با آب و صابون و یا محلول ضدعفونی کننده تمیز کنید، از مالیدن و یا تماس دست‌های آلوده به چشم‌ها، بینی و دهان خودداری کنید، هنگام احوالپرسی از دست دادن و در آغوش کشیدن خودداری کنید، هنگام عطسه و سرفه، دهان خود را با دستمال کاغذی بپوشانید و با مشاهده علایم آنفولانزا فوری به نزد پزشک بروید و از حضور در اماکن عمومی اجتناب کنید.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مردم توصیه کرد: در صورت حضور فرد مبتلا به آنفولانزا در جمع، به اندازه یک متر از وی فاصله گرفته و برای تهویه هوای اتاق چندین بار درب و یا پنجره را به مدت ۱۰ دقیقه باز بگذارید تا هوای تازه وارد اتاق شود.
 
ارسلان سالاری افزود: تب، سرفه، گلودرد، سردرد، لرز، کوفتگی بدن، احساس خستگی و اسهال و استفراغ از علایم بیماری ویروسی آنفولانزا است.
 
او گفت: افراد مبتلا به دیابت، آسم، مشکلات کلیوی، نقص ایمنی، بیماری قلبی، زنان باردار و افراد بسیار چاق بیشتر در خطر ابتلا به این بیماری هستند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه، مبتلایان به بیماری آنفولانزا باید در منزل استراحت و مایعات مصرف کنند، تصریح کرد: این افراد حتما با نظر پزشک درمان شوند.
 
همچنین فردین مهرابیان ، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز گفت: تا کنون ۲ هزار و ۴۰۹ نفر در گیلان با علایم شبه آنفلونزا به مراکز درمانی مراجعه و سرپایی درمان شدند.
 
او افزود: ۸۵۰ نفر از مبتلایان به بیماری ویروسی آنفلوآنزا در بیمارستان بستری و پس از درمان مرخص شدند.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: از ۲۷۳ نمونه گیری از ترشحات حلق بیماران مبتلا فقط ۶۳ مورد ابتلا به ویروس آنفولانزا در گیلان مثبت گزارش شد.
 
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان