هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 19 مرداد 1399
ساعت 03:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 18 آذر 1398 ساعت 13:55
دوشنبه 18 آذر 1398 13:36 ساعت
2019-12-9 13:55:32
شناسه خبر : 331221
روز گذشته بودجه سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف از سوی دولت برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.
روز گذشته بودجه سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف از سوی دولت برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، روزگذشته دولت بودجه سال ۹۹ را به مجلس شورای اسلامی برای تصویب ارسال کرد.
 
گفتنی است هرسال پس از ارائه بودجه توسط دولت نهادها و سازمان ها نظرات مختلفی درباره سقف اختصاص یافته به خودشان را دارند از همین رو تصمیم گرفتیم یک نگاه گذرا به بودجه پیشنهادی دولت برای سازمان ها و نهاد های اجتماعی داشته باشیم.
 
لازم به ذکر است؛ سقف کل بودجه سال ۹۹ با احتساب درآمد شرکت‌های دولتی ۲۰۳۳ هزار میلیارد تومان خواهد بود. درآمد شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی ۱۴۸۳ هزار میلیارد تومان نیز پیش بینی شده است.
 
همچنین درآمد اختصاصی دستگاه‌ها و سازمان‌ها نیز ۶۶ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شد که نسبت به مصوب مجلس با کاهش ۶ هزار میلیارد تومانی همراه شد.
 
براساس جدول بودجه ارائه شده به مجلس شورای اسلامی بودجه قانون حمایت از معلولان ۱۳۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است. بودجه مصوب سازمان بهزیستی در سال جاری، ۲۹۲۶۱۷۵۰ میلیون ریال بوده که در سال آینده، ۵۲۱۱۶۱۳ میلیون ریال بودجه هزینه و ۲۶۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال بودجه از محل هدفمند کردن یارانه‌ها برای سازمان بهزیستی در نظر گرفته شده است.
 
بودجه مصوب سال ۹۸، سازمان تامین اجتماعی بزرگترین ارگان اجتماعی ۶۲۳۱۰۰۰ میلیون ریال بود که در سال ۹۹، ۱۰۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال بودجه برای این سازمان برآورد شده است و ۷۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال نیز از محل هدفمند کردن یارانه‌ها به سازمان تامین اجتماعی تخصیص داده شده است.
 
بودجه مصوب سال ۹۸ کمیته امداد امام خمینی (ره) در بخش کمک، ۴۹۲۸۷۴۵۰ میلیون ریال بود که در سال ۹۹، ۱۶۴۵۷۸۵۳ بودجه هزینه‌ای و ۳۴۳۲۸۵۰۰ میلیون ریال از محل یارانه‌ها به این نهاد اختصاص پیدا کرده است.
 
بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال ۹۸، ۱۳۹۳۷۱۰۰۰ میلیون ریال بود و بودجه برآورد شده برای این نهاد در سال آینده ۱۶۰۷۲۵۲۱۱ میلیون ریال است و از محل هدفمند کردن یارانه‌ها ۲۳۵۴۶۶۸۰ میلیون ریال به این نهاد بودجه اختصاص پیدا کرده است.
 
همچنین بودجه سازمان هلال احمر در سال آینده بودجه  ۲۰۳۳۵۸۵۰ میلیون ریال برآورد شده است این در حالی است که بودجه این سازمان در سال گذشته  ۹۸، ۲۴۲۰۰۰۰ میلیون ریال بوده است.
 
مقدار بودجه سازمان حفاظت محیط زیست در سال ۹۸، ۵۴۵۵۶۵۲ میلیون ریال مصوب شده بود که بودجه این سازمان در سال آینده میزان ۶۳۸۵۷۲۵ میلیون ریال برآورد شده است.
 
حال باید دید نظرات مدیران ارشد این سازمان ها و نهادها درباره بودجه پیشنهادی دولت یازدهم به مجلس شورای اسلامی چیست؟