هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 9 مهر 1399
ساعت 03:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 17 آذر 1398 ساعت 18:25
يكشنبه 17 آذر 1398 18:20 ساعت
2019-12-8 18:25:07
شناسه خبر : 331155
معاون پژوهشی مؤسسۀ پیام آزادگان از مراحل پایانی تدوین کتاب دانشنامۀ جامع آزادگان خبر داد
معاون پژوهشی مؤسسۀ پیام آزادگان از مراحل پایانی تدوین کتاب دانشنامۀ جامع آزادگان خبر داد

به گزارش رجانیوز به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان، خانم فرزانه قلعه قوند، معاون پژوهشی مؤسسۀ پیام آزادگان گفت: کتاب دانشنامۀ جامع آزادگان در مراحل پایانی تدوین و بازنگری قرار دارد.
وی افزود: این دانشنامه که تدوین آن از سال ۱۳۹۲ آغاز شده است، در سطح دنیا بی‌نظیر است و تاکنون چنین دانشنامه‌ای در مورد اسرای جنگی یک کشور منتشر نشده است.
معاون پژوهشی مؤسسۀ پیام آزادگان ادامه داد: برای این کتاب که با همکاری مؤسسۀ پیام آزادگان و بنیاد دانشنامه نگاری ایران تدوین شده است، ابتدا مدخل‌هایی تعیین شد و افراد مرتبط شناسایی و معرفی شدند. پس از آن جلسات متعددی باحضور بیش از ۳۰ نفر از آزادگان و معتمدین اردوگاه‌ها برگزار شد که حاصل آن این دانشنامه است.
خانم قلعه قوند در بخش دیگری از مصاحبه با اشاره به پایان تدوین نگاره نگاشت آزادگان گفت: این کتاب که مراحل تدوین آن از سال ۱۳۹۴ آغاز شده است، شامل تصاویر و اطلاعات اسرای جنگی و آزادگان است که بر اساس نخستین اردوگاهی که اسرا در آن نگهداری می‌شدند طبقه‌بندی شده و به تفکیک هر استان آمده است.
وی از رو به اتمام بودن مراحل تدوین این کتاب نیز خبر داد و گفت: تلاش ما در تدوین این نگاره نگاشت این بود که اشکالات نسخه‌های قبلی را اصلاح کنیم و به همین جهت از اسناد صلیب سرخ استفاده کردیم.