هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 3 مهر 1399
ساعت 10:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 17 آذر 1398 ساعت 14:13
يكشنبه 17 آذر 1398 14:07 ساعت
2019-12-8 14:13:44
شناسه خبر : 331151

جرثقیل سقفی از جمله وسایل نقلیه مهم به منظور جا به جایی وسایل سنگین در کارخانجات و شرکت های صنعتی می باشد. این جرثقیل بدون محدودیت خاصی، قادر به جا به جایی و حمل همه طرفه عمودی و افقی اجسام بوده و می تواند جا به جایی ها و حمل و نقل ها را در خط تولید و انبارهای بزرگ بدون کوچکترین مشکلی انجام دهد.جرثقیل سقفی توانسته است مشکلات پرسنل و گروه خدمات کارخانجات را مرتفع نموده و با افزایش ریسک ایمنی و کاهش خطرات احتمالی، مشکلات حمل و نقل را به حداقل برساند. این نوع از جرثقیل در سالن های صنعتی مورد استفاده قرار گرفته و جا به جایی ها را با استفاده از دو ریل موازی در جهات مختلف به انجام رسانیده و با حرکت بر روی ریل ها می تواند وسایل و تجهیزات سنگین را از جایی به جای دیگر منتقل نماید.

 

 

 

 

فروش جرثقیل سقفی

جرثقیل سقفی از پرکاربردترین و ضروری ترین تجهیزات موجود در کارخانجات و سوله های بسیار بزرگ است که به شکل نو و یا دست دوم از شرکت های مختلف تهیه گردیده و مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع جرثقیل در حمل و نقل هایی در ارتفاعات زیاد کاربرد فراوان داشته و به دلیل سهولت تعمیر از استقبال بسیار زیادی برخوردار می باشد. کارخانجات و متقاضیان دریافت جرثقیل سقفی همواره به دنبال یافتن راهی جهت دریافت جرثقیل با هزینه کمتر و کیفیتی مرغوب تر هستند.

قیمت جرثقیل سقفی در انواع مختلف آن کاملا متفاوت بوده و در مدل های نو و دست دوم از نوعی به نوع دیگر متغیر می باشد. توصیه می شود به منظور اطلاع کامل و جامع از لیست قیمت جرثقیل های سقفی به سایت شرکت های توزیع کننده تجهیزات و جرثقیل های آماده مراجعه نمایید.

 

 

 

جرثقیل های سقفی تک پل   

جرثقیل سقفی تک پل  در مکان های بسته مانند سالن های بزرگ و سرپوشیده مورد استفاده قرار گرفته و در جهات مختلف جا به جایی و حمل و نقل بار را به آسانی و با دقت فراوان انجام می دهد. این نوع از جرثقیل، معمولا از چندین بخش اصلی تشکیل گردیده است که عبارت اند از:

  •  بالابر به منظور بالا بردن و بلند کردن بار
  • ترولی به منظور حرکت دادن جرثقیل به چپ و راست
  • پل به منظور حرکت دادن جرثقیل به عقب و جلو که در این نوع از جرثقیل سقفی، یک عدد از پل مورد استفاده قرار گرفته و در جرثقیل های سقفی تک پل آویز، حرکت طولی توسط ترولی های آویز انجام می گیرد. معمولا از این نوع جرثقیل ها جهت جا به جایی و حرکت دادن اجسام با وزن کم و سبک استفاده می گردد.

 

 

 

 

ویژگی های اصلی جرثقیل های تک پل سقفی

  •  وزن جرثقیل نسبتا کم و سبک بوده، حمل و نقل و نصب خود جرثقیل بسیار آسان تر از سایر انواع خواهد بود.
  •  مقرون به صرفه تر و نسبتا ارزان تر از انواع دیگر جرثقیل ها می باشد.
  •  محدودیت حرکتی بسیار کمتری دارد.
  •  محدودیت حمل بار در این نوع جرثقیل اصلا وجود ندارد.

 

 

 

 

جرثقیل های سقفی دو پل

یکی دیگر از انواع جرثقیل های سقفی، جرثقیل سقفی دو پل  آن بوده که به منظور حمل و نقل های 5 الی 400 تنی مورد استفاده قرار گرفته و در فعالیت های بسیار سنگین، حمل سازه های سنگین، صنایع فولاد و بسیاری از صنایع دیگر کاربرد خواهد داشت. این نوع جرثقیل، سازه بسیار محکم و بادوامی داشته و در برابر جا به جایی های سنگین بسیار مقاوم می باشد.

 

 

ساخت و نصب جرثقیل سقفی

مراحل ساخت جرثقیل های سقفی به دو شکل تهیه تجهیزات از خارج و داخل انجام گرفته و هرکدام دارای شرایط مخصوص به خود می باشند. در صورت تهیه و خرید لوازم از شرکت های خارجی، معمولا بالابر توسط خود شرکت در اختیار سازنده قرار می گیرد. در صورت تهیه تجهیزات از شرکت های داخلی، تمامی تجهیزات از جمله کابل، ورق، کلید فرمان، رنگ، مواد چرخ و بلبرینگ از شرکت تهیه گردیده و پس از طی فرآیند طراحی، ساخت جرثقیل آغاز خواهد شد.

 

 

 

جرثقیل سقفی سپانو

شرکت سپانو کران تدبیر یکی از شرکت های معتبر در زمینه طراحی و ساخت جرثقیل های سقفی در انواع متفاوت بوده و فعالیت خود را با محوریت رضایت مندی در متقاضیان و مشتریان آغاز نموده و در حال خدمت رسانی به متقاضیان جرثقیل های سقفی می باشد. شرکت سپانو با داشتن کادری مجرب قادر به ساخت انواع جرثقیل های سقفی متفاوت با ظرفیت حمل بار حتی بیش از 100 تن بوسیله نرم افزارها و معماری های بسیار پیشرفته بوده و قادر به تامین قطعات و تجهیزات مورد نیاز جهت ساخت این جرثقیل ها برای شرکت های سازنده داخلی و خارجی می باشد. این شرکت دارای خدمات تعمیری برای جرثقیل ها نیز بوده و آماده ارائه هرگونه مشاوره در زمینه خرید، قیمت ها، فروش و انواع جرثقیل ها به متقاضیان می باشد.

 

 

 

 

انواع جرثقیل های دروازه ای

این نوع از جرثقیل انواع متفاوتی داشته و تقسیم بندی انواع آن، با توجه به کاربرد و استفاده ای که از آن در صنعت می شود، انجام می گیرد.

این نوع از جرثقیل بیشترین کاربرد را در فضاها و انبارهای باز و بیرونی داشته و به منظور جا به جایی اجسام، وسایل و تجهیزاتی مانند سنگ ها و مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. جرثقیل دروازه ای خود به دو نوع تک پل و دو پل تقسیم شده و حداکثر ظرفیت پذیرش بار در این جرثقیل حدود 30 تن می باشد.

  •  جرثقیل نیم دروازه ای

همانطور که از نامش پیداست، این جرثقیل توان حمل بار کمتری نسبت به نوع دروازه ای جرثقیل داشته و دارای قدرت بسیار زیادی در زاویه گردش و به حرکت درآوردن تیرک است. در برخی از مدل های پیشرفته و بسیار معتبر این جرثقیل، توان چرخش و گردش تیرک به 180 تا 360 درجه رسیده و ارتفاع تیرک ها از 100 متر هم تجاوز می نماید.

  •  جرثقیل  بازویی

از این نوع جرثقیل معمولا در فضاهای بسته، داخل کارخانجات و سالن ها استفاده گردیده و قدرت جا به جایی و حمل بار در این نوع از جرثقیل سقفی حدودا به 5 تن نیز می رسد.

  •  جرثقیل دیواری

از جمله مدل های بسیار پرطرفدار و کاربردی جرثقیل های سقفی، جرثقیل های دیواری هستند که مجهز به بالابرهای زنجیری و سیم بکسل بوده و از توان ظرفیتی 5 تنی برخوردار می باشند. این نوع از جرثقیل در اماکن و محیط های بسته مورد استفاده قرار گرفته و برای اکثر ارتفاعات قابل نصب می باشد.