هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 13 آذر 1399
ساعت 23:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 17 آذر 1398 ساعت 14:06
يكشنبه 17 آذر 1398 14:05 ساعت
2019-12-8 14:06:55
شناسه خبر : 331150
رشته پرستاری بدون کنکور، یکی از تمایلات داوطلبان کنکور سراسری در ایران است و رقابت های شدیدی برسر قبولی در این رشته وجود دارد. اما باید گفت  داوطلبانی می توانند در این رشته بدون کنکور به ادامه تحصیل بپردازند که شرایطی ویژه دارند و با داشتن توان مالی بالا این امکان برایشان فراهم است تا  از کشور خارج شوند. البته برخی از داوطلبان می توانند با ارائه دادن چندین مدرک معتبر و تایید شده از وزارت علوم پزشکی بدون کنکور در تعدادی از دانشگاه های داخل کشور تحصیل در رشته پرستاری را ادامه دهند.
رشته پرستاری بدون کنکور، یکی از تمایلات داوطلبان کنکور سراسری در ایران است و رقابت های شدیدی برسر قبولی در این رشته وجود دارد. اما باید گفت داوطلبانی می توانند در این رشته بدون کنکور به ادامه تحصیل بپردازند که شرایطی ویژه دارند و با داشتن توان مالی بالا این امکان برایشان فراهم است تا از کشور خارج شوند. البته برخی از داوطلبان می توانند با ارائه دادن چندین مدرک معتبر و تایید شده از وزارت علوم پزشکی بدون کنکور در تعدادی از دانشگاه های داخل کشور تحصیل در رشته پرستاری را ادامه دهند.

پرستاری بدون کنکور

امروزه بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری و آزاد همچنین دانش آموزان گروه های علوم تجربی و علوم ریاضی این سوال را دارند که آیا می توانند در رشته پرستاری بدون کنکور به تحصیل خود ادامه دهند؟ در رابطه با این سوال باید گفت که  رشته پرستاری جزء رشته های پرطرفداری است که بسیاری از داوطلبان هر ساله برای قبولی در این رشته رقابت های زیادی را انجام می دهند بنابراین امکان ندارد که سازمان آموزشی کشور بدون کنکور افرادی را در رشته پرستاری پذیرش کند و این عادلانه نمی باشد که برخی داوطلبان با پرداخت شهریه های بالا بدون گذراندن هیچ آزمونی مدرک مهم پرستاری را به دست آورند. برای اطلاعات جامع و دقیق تر میتوانید با مشاورین متخصص در زمینه شرایط ثبت نام پرستاری بدون کنکور آیدانتیو تماس حاصل فرمایید .

 

شرایط پذیرش پرستاری بدون آزمون

همانطور که ذکر شد در سال های گذشته برخی دانشگاه های ایران شرایطی را برای پذیرش رشته های پرستاری در مقطع کاردانی قرار دادند که به شرح ذیل است.

_ گواهی سلامت و تایید شدن سلامت روحی و جسمی داوطلب

_ رضایت نامه همسر در صورتی که فرد متاهل باشد

_ پرداخت شهریه های بالا

_ قبولی در مصاحبه های کمیته پذیرش و بررسی سوابق تحصیلی

البته این روش با مشکلاتی مواجه شد و سازمان آموزشی کشور قرار داد که تنها متقاضیان رشته پرستاری بدون کنکور افرادی باشند که ۷۲ واحد از دروس رشته پرستاری را در دانشگاه های خارج از کشور گذرانده و تنها برای تکمیل کردن مدرک خود وارد دانشگاه های ایران می شوند. چنین پرستارهایی می توانستند با گرفتن مدرک رشته پرستاری بدون آزمون در ایران وارد کادر پزشکی یکی از بیمارستان های داخل شده و به انجام خدمات بپردازد.

 

پذیرش دانشجو در رشته پرستاری بدون کنکور

هیچ یک از دانشگاه های دولتی، آزاد، سما، غیر انتفاعی و...در مقطع کارشناسی رشته پرستاری، داوطلبی را بدون گذراندن آزمون و کنکور پذیرش نخواهد کرد. البته مراکز استعدادهای درخشان تعدادی از داوطلبان را که مدرک کارشناسی رشته پرستاری را به دست آورده و تقاضا دارند تا بدون کنکور در کارشناسی ارشد رشته پرستاری ادامه تحصیل نمایند را تحت شرایطی خاص پذیرش خواهد نمود از این رو متقاضیان بر اساس اولویت بندی و داشتن بالاترین امتیاز همچنین شرط معدل این امکان را دارند تا بدون کنکور در رشته پرستاری کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. امروزه برخی از دانشگاه ها بدون گذراندن آزمون سراسری این امکان را به وجود آورده اند تا داوطلبانی در تعدادی رشته های پیراپزشکی تحصیل نمایند و همچنین میتوانید برای مشاهده شرایط ثبت نام پرستاری بدون آزمون در خارج از کشور به این لینک مراجعه کنید .

 

تحصیل در رشته پرستاری بدون آزمون

اگر تمایل زیادی به تحصیل در رشته پرستاری دارید و با شرکت در آزمون های مختلف نتوانسته اید رتبه مجاز را در رشته پرستاری به دست آورید بهتر است به فکر گرفتن ویزا به کشور روسیه و یا یکی از کشورهای خارجی دیگر باشید. زیرا اغلب دانشگاه های خارجی متقاضیان ایرانی را بدون کنکور جهت تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی پذیرش کرده و مدرک معتبری را به آنها ارائه می دهد. امروزه مدرک های پیراپزشکی و پزشکی دانشگاه های روسیه مورد قبول وزارت علوم پزشکی ایران می باشد از این رو افرادی که بتوانند مدرک کارشناسی رشته پرستاری را از دانشگاه های روسیه و دیگر دانشگاه های معتبر خارج از ایران به دست آورند به آسانی این امکان را دارند تا در یکی از بیمارستان های داخل کشور به ارائه خدمات پرستاری مشغول شوند.