هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 3 مهر 1399
ساعت 20:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 16 آذر 1398 ساعت 12:45
شنبه 16 آذر 1398 12:35 ساعت
2019-12-7 12:45:35
شناسه خبر : 331117
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء‌(ص) با اشاره به اینکه توان توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی و مشخصا تکنولوژی کمپرسورهای خاص را داریم گفت: راه‌آهن چابهار-زاهدان تا پایان دولت به‌بهره‌برداری می‌رسد.
 فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء‌(ص) با اشاره به اینکه توان توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی و مشخصا تکنولوژی کمپرسورهای خاص را داریم گفت: راه‌آهن چابهار-زاهدان تا پایان دولت به‌بهره‌برداری می‌رسد.
 
سعید محمد در حاشیه آغاز عملیات اجرایی فرودگاه بین‌المللی چابهار  با اشاره به پروژه راه آهن چابهار_زاهدان اظهار داشت: پیشرفت کلی این پروژه درحال حاضر 45 درصد، در زیرسازی تقریبا کار تمام شده و عمده روسازی مانده که به‌‌دلیل اینکه روسازی تامین منابع مالی بالایی می‌خواهد هنوز کار آنچنان جلو نرفته است.
 
وی افزود: با توجه به موافقت رهبری برای تخصیص 300 میلیون یورو منابع به پروژه از صندوق توسعه ملی که به زودی عملیاتی می‌شود، پیشرفت روسازی هم سرعت می‌گیرد و بنا محاسبات فنی حداکثر تا پایان دولت، 1400، پروژه به‌بهره‌برداری می‌رسد.
 
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌النبیا در پاسخ به سوالی درباره فاز 11 پارس جنوبی هم گفت: 6 فاز 22، 16،15،23، 13 و 24 پارس جنوبی را اجرا کردیم و امروز تجربه بالایی در حوزه پالایشگاهی، ساخت و تکنولوژی داریم.
 
وی ادامه داد: فاز 11 تقریبا نوزده سال به خارجی‌ها واگذار شد و هنوز پیشرفت آنچنان نکرده، اعلام کردیم قرارگاه با توجه به تجربیات توان و تکنولوژی ساخت را دارد؛ در بحث انتقال تکنولوژی هم برنامه‌ریزی لازم برای مشخصا کمپرسورهای خاص صورت گرفته و قرارگاه آماده است با قدرت وارد پروژه شود و نیاز به اعتماد دارد.
 
محمد در پاسخ به سوالی درباره فاز دوم بندر شهید بهشتی چابهار هم گفت: بعد از اجرای فاز اول فعلا درخواستی از ما برای فاز دوم نشده اما آمادگی لازم را داریم، همچین پروژه‌های پسکرانه‌ای بندر شامل سیلوهای بندر شهید بهشتی و آزادراه چابهار_کنارک را هم در دست اجرا داریم.
 
 عملیات اجرایی فرودگاه بین‌المللی چابهار امروز با 550 میلیاردتومان اعتبار از منابع داخلی منطقه آزاد چابهار و پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی آغاز شد، فاز اول این فرودگاه در مدت 24 ماه به‌بهره‌برداری می‌رسد.
 
منبع:تسنیم