هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 16 آذر 1398 ساعت 11:41 2019-12-7 11:41:30
شناسه خبر : 331100
جدیدترین اثر گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی با نام «خدای خوب ابراهیم» منتشر شد.

گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی جدیدترین اثر خود را با نام «خدای خوب ابراهیم» منتشر کرد.

این اثر دربردارندۀ 178 خاطره از اعضای خانواده، دوستان و آشنایان شهید ابراهیم هادی است که با اشاره به رفتارهای این شهید و تطبیق آن با آیات اخلاقی قرآن، الگویی مناسب به نوجوانان و جوانان ارائه می‌کند.

در واقع خواننده دقایقی را که صرف مطالعۀ این خاطرات می‌کند، خواسته یا ناخواسته بیش از 190 آیه از قرآن‌کریم را مطالعه می‌کند و همراه هر آیه، نمونۀ عملی آن را در این شهید بزرگوار مشاهده می‌کند.

قلم ساده و روان این کتاب می‌تواند مخاطب نوجوان و جوان را جذب خود کند و علاوه بر ایجاد انس با کتاب و کتابخوانی، اثرگذاری خوبی بر مخاطب خود داشته باشد؛ لذا این کتاب قابلیت آن را دارد تا معلمان و مربیان تربیتی در مدارس، مساجد و کانون‌های فرهنگی تربیتی، برای ارائۀ محتوایی کابردی و اسلامی این کتاب را به متربیان خود معرفی کنند و از آن بهره‌مند گیرند.

 

 دو نمونه از خاطرات این کتاب:

  1. قرآن می‌گوید: اگر بخواهی از اکثریت مردم فقط به این خاطر که اکثریت هستند پیروی کنی، بدون شک از راه خدا دور می‌شوی. همیشه با چشمان بار تصمیم بگیر. برای ابراهیم هیچگاه حضور در میان اکثریت ملاک نبود. بارها دیده بود که دوستانش به دنبال عمل نادرستی می‌روند، با اینکه بیشتر جوان‌ها، همراهی با دوستان و همسالان را دوست دارند، اما ابراهیم به خاطر خدا از جمع آن‌ها جدا می‌شد و تلاش می‌کرد تا آن‌ها را هدایت کند.

وَلَا تَقْفُ مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ  إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ كُلُّ أُولَئِكَ كَانَ عَنْهُ مَسْئُولاً

در پی آنچه نمی‌دانی که چیست مرو، زیرا گوش و چشم و دل، همه را بازخواست می‌کنند اسراء 36

 

  1. نیمه شب بود و ابراهیم و دوستانش در جلوی مسجد نشسته بودند. ناگهان صدای آزاردهنده‌ای به گوش رسید!  پیت حلبی در جوی آب افتاده بود و با صدایش باعث اذیت می‌شد. ابراهیم بدون اینکه به کسی بگوید، خودش سمت جوی می‌دود و حلبی را در می‌آورد تا مردمی که استراحت می‌کنند اذیت نشوند.

فَاستَبِقُوا الخَیرات

در نیکی‌ها و اعمال خیر سبقیت بگیرید. بقره 148

 

کتاب خدای خوب ابراهیم که توسط انتشارات شهید ابراهیم هادی در پاییز 98 چاپ شده است با 96 صفحه و با قیمت 9500 تومان وارد بازار نشر شده است. برای خرید این کتاب ارزشمند می‌توانید با شماره تماس‌های 02133030147 و 02133026485 تماس بگیرید.