98/9/14 - 12:12 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 331038
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم اکنون میانگین کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم اکنون میانگین کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با برقراری شرایط جوی مساعد جهت پراکندگی آلاینده‌ها، در صبحگاه امروز (۱۴ آذر) کیفیت هوای تهران در وضعیت مطلوب قرار گرفت، هر چند با آغاز تردد خودروها در برخی مناطق شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس برقرار شد.
 
به‌تدریج با رشد ابرناکی و کاهش سرعت باد طی روز، تجمع ذرات معلق در مناطق پرتردد سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد، اما در اواخر وقت پنجشنبه با وزش باد مؤثر کاهش غلظت آلاینده‌ها دور از انتظار نخواهد بود. با این‌حال در ساعات اوج ترافیک در پاره‌ای از مناطق با افزایش غلظت ذرات معلق و به تبع آن کاهش کیفیت هوا روبه‌رو خواهیم بود.
 
همچنین با وزش باد و ابرناکی در نخستین ساعات روز جمعه (۱۵ آذر) و کاهش تردد خودروها، انتظار می‌رود در برخی ساعات صبحگاه و همچنین طی روز جمعه، کاهش نسبی در غلظت آلاینده‌ها نسبت به روز قبل مشاهده شود. بنابراین شرایط مطلوب کیفیت هوا در اکثر مناطق حاکم خواهد بود.
 
شایان‌ذکر است در ساعات پایانی جمعه افزایش حجم ترافیک سبب کاهش کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق پایتخت خواهد شد؛ اگرچه به دلیل عدم انباشت آلاینده‌ها طی روز، غلظت آن‌ها در هوای شهر تهران نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.
 
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت با میانگین ۸۹ در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۱۰۲ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.