هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 9 مهر 1399
ساعت 01:01
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 13 آذر 1398 ساعت 16:26
چهارشنبه 13 آذر 1398 15:59 ساعت
2019-12-4 16:26:43
شناسه خبر : 330982
اسماعیل دِمیر رئیس صنایع دفاعی ترکیه می‌گوید هنوز در حال بررسی پیشنهاد روسیه برای خرید جنگنده‌های نسل جدید این کشور هستند، اما تصمیم مشخصی در این باره هنوز گرفته نشده است.
اسماعیل دِمیر رئیس صنایع دفاعی ترکیه می‌گوید هنوز در حال بررسی پیشنهاد روسیه برای خرید جنگنده‌های نسل جدید این کشور هستند، اما تصمیم مشخصی در این باره هنوز گرفته نشده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، علی‌رغم تاکید مکرر مسئولان ارشد دولت آنکارا مبنی بر در نظر گرفتن گزینه‌های جایگزین برای جنگنده‌های آمریکایی «اف-۳۵»، یک مسئول صنایع نظامی ترکیه، اما می‌گوید هنوز درباره خرید جنگنده‌های روسی «سوخو-۳۵» تصمیم نگرفته‌اند.
 
«اسماعیل دِمیر» رئیس صنایع دفاعی ترکیه می‌گوید که این کشور به دقت در حال بررسی خصوصیات و ویژگی‌های فنی جنگنده‌های سوخو-۳۵ است، اما هنوز برای صحبت کردن درباره خرید آن‌ها توسط آنکارا زود است.
 
به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» دمیر در این باره توضیح داد: «ما در حال بررسی پیشنهاد روسیه درباره سوخو-۳۵ هستیم. هنوز زود است که بخواهیم ارزیابی ارائه دهیم، البته ترکیه فناوری‌ها و تسلیحاتی که نیازهایش را برطرف کند، خریداری می‌کند. با این حال، هنوز زود است که بخواهیم بگوییم ما سوخو-۳۵ را می‌خریم. کار سخت تحلیل هنوز پیش‌روی ما قرار دارد».
 
وی با بیان اینکه ترکیه فعلا به مشارکت در برنامه تولید مشترک جنگنده‌های اف-۳۵ ادامه می‌دهد، افزود: «عقب‌نشینی ترکیه از این برنامه به نفع دیگر مشارکت‌کنندگان در این پروژه نیست. ما به گفتگو برای یافتن راه برون‌رفت از این وضعیت ادامه می‌دهیم. نمی‌توانم چیزی درباره موضع طرف آمریکایی بگویم، اما ما برای گفت‌وگوی سازنده آماده هستیم».
 
این اظهارات در حالی است که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا جنگنده‌های روسی «سوخو-۵۷» و «سوخو-۳۵» گزینه‌های جایگزین ترکیه برای جنگنده‌های آمریکایی «اف-۳۵» هستند، گفت: «چرا نباشد؟ ما برای هیچ چیز به آنجا (روسیه) نرفتیم!».
 
دولت آمریکا قصد دارد ترکیه را به دلیل خرید سامانه‌های پدافند موشکی «اس-۴۰۰» از روسیه، تا پایان سال ۲۰۲۰ به صورت کامل از برنامه تولید مشترک اف-۳۵ کنار بگذارد و حتی تحویل مابقی جنگنده‌های خریداری شده را نیز تعلیق کرده است.