98/9/12 - 14:32 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 330881
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از بازداشت ۵۱ نفر از عوامل اصلی تخریب و آتش‌زدن بانکها، آتش زن جایگاه‌ سوخت و غارت فروشگاه‌ها توسط پلیس پیشگیری تهران بزرگ خبر داد.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از بازداشت ۵۱ نفر از عوامل اصلی تخریب و آتش‌زدن بانکها، آتش زن جایگاه‌ سوخت و غارت فروشگاه‌ها توسط پلیس پیشگیری تهران بزرگ خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛‌ سی و یکمین مرحله از طرح "رعد" توسط پلیس پیشگیری تهران بزرگ به اجرا درآمد؛ در این طرح قرار است کلانتری‌ها حوزه استحفاظی خود را از حضور مجرمان پاکسازی کنند.
 
سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای سی‌‌ویکمین مرحله از طرح در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای 375 حکم قضایی و بازداشت 779 سارق، زورگیر و مالخر طی این طرح، اظهار کرد: در سی‌یکمین مرحله از طرح رعد موفق به کشف 8 هزار فقره اموال مسروقه و هزار و 148 پرونده سرقت شدیم.
 
رئیس پلیس پایتخت از انهدام 30 باند سارقان و کشف 6 قبضه سلاح جنگی، 53 قبضه سلاح سرد، 170 عدد فشنگ خبر داد و تصریح کرد: مالکان 85 درصد اموال مسروقه طی این طرح شناسایی شدند.
 
به گفته این مقام انتظامی، 376 نفر از سارقان بازداشت شده دارای سابقه جرم هستند، همچنین در حوزه مبارزه با کالای قاچاق، طی این طرح 38 قاچاقچی عمده کالا بازداشت، 220 هزار انواع و اقسام کالای قاچاق کشف و 7 باند در این زمینه منهدم شدند. همچنین ارزش ریالی کالای قاچاق مکشوفه بالغ بر 204 میلیارد تومان است.
 
وی با بیان اینکه در حوزه مبارزه با مواد مخدر، طی سی و یکمین مرحله از طرح رعد 273 خرده‌فروش بازداشت شدند، گفت: 16.5 کیلو مواد مخدر نیز در این طرح کشف شد.
 
رحیمی با بیان اینکه طرحهای رعد با جدیت و رفع معایب طرح قبلی دنبال خواهد شد، درباره بازداشت عاملان اصلی آشوبهای اخیر نیز بیان کرد: تنها پلیس پیشگیری تهران بزرگ، 24 نفر از عاملان اصلی تخریب و آتش زدن بانکها، 22 عامل اصلی آتش زدن جایگاه‌های سوخت و 5 عامل اصلی غارت فروشگاه‌ها را بازداشت کرده و شناسایی و بازداشت عوامل اصلی اغتشاشات اخیر همچنان در دستور کار پلیس قرار دارد.