هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 23 بهمن 1398
ساعت 10:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 12 آذر 1398 ساعت 14:11
سه شنبه 12 آذر 1398 14:08 ساعت
2019-12-3 14:11:18
شناسه خبر : 330873
سازمان هواشناسی از بارش برف و باران ۵روزه در اکثر مناطق کشور خبر داد و اعلام کرد: شنبه آینده بارش‌ها در نیمه غربی و جنوب‌شرق تشدید می‌شود.
سازمان هواشناسی از بارش برف و باران ۵روزه در اکثر مناطق کشور خبر داد و اعلام کرد: شنبه آینده بارش‌ها در نیمه غربی و جنوب‌شرق تشدید می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، باتوجه به آخرین نقشه‌های پیش‌یابی سازمان هواشناسی امروز با ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور برای استان‌های واقع در نوار غربی، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و سواحل دریای خزر بارش باران و در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف و در مناطق جنوبی گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد و برای مناطقی از مرکز و جنوب بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
 
شدت بارش‌ها امروز برای استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، شرق و شمال خوزستان، بوشهر، لرستان، گیلان، نیمه غربی مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی و غربی است.
 
فردا از فعالیت این سامانه در نیمه غربی کشور کاسته شده و در مناطقی از شمال‌شرق و جنوب شاهد بارش پراکنده و وزش باد خواهیم بود.
 
 سازمان هواشناسی اعلام کرده روز پنجشنبه با نفوذ جریانات سرد شمالی به‌روی نوار شمالی  ابتدا در شمال‌غرب، سواحل دریای خزر،‌ دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و ارتفاعات آن و به‌تدریج در شمال‌شرق، بارش باران و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف همراه با کاهش نسبی دما پیش‌بینی شده است.
 
همچنین پنجشنبه برای غرب و جنوب‌غرب کشور بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
 
روز جمعه از فعالیت این سامانه در شمال‌غرب کاسته شده و در بخش‌هایی از شمال‌شرق و اکثر مناطق نیمه غربی فعالیت آن ادامه خواهد داشت. بنابر اعلام سازمان هواشناسی پنجشنبه برای بخش‌هایی از جنوب‌شرق بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی شده،‌ ضمن این‌که شنبه آینده بارش‌ها در نیمه غربی و جنوب‌شرق تشدید می‌شود.
 
دریای خزر طی چهار روز آینده و خلیج فارس طی روزهای جمعه و شنبه و دریای عمان نیز شنبه آینده مواج خواهد بود.