هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 16 بهمن 1398
ساعت 16:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 12 آذر 1398 ساعت 13:54
سه شنبه 12 آذر 1398 13:47 ساعت
2019-12-3 13:54:51
شناسه خبر : 330865
معاون وزیر امور خارجه کره شمالی، مذاکرات با واشنگتن را یک فریب با هدف بهره‌برداری از آن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا توصیف کرد.
معاون وزیر امور خارجه کره شمالی، مذاکرات با واشنگتن را یک فریب با هدف بهره‌برداری از آن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا توصیف کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه کره شمالی هشدار داد مهلت پایان سال این کشور به آمریکا برای تغییر «سیاست‌های خصمانه‌اش» در حال نزدیک شدن است و درخواست واشنگتن از پیونگ‌یانگ برای برگزاری مذاکراتِ بیشتر، چیزی جز یک حیله ابلهانه نیست.
 
خبرگزاری رسمی کره شمالی روز سه شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: ری تای سونگ، معاون وزیر امور خارجه کره شمالی و مسئول امور آمریکا در وزارت خارجه، گفت: «درخواست واشنگتن برای برگزاری مذاکراتِ بیشتر، چیزی جز یک حیله ابلهانه برای مقید نگه داشتن کره شمالی به مذاکرات و بهره گیری سیاسی و انتخاباتی از آن، نیست.»
 
او افزود: «کره شمالی نهایت تلاش خود را با حداکثر پشتکار به کار بسته تا از گام‌های مهمی که برداشته است، برنگردد. کاری که اکنون باید صورت گیرد در واقع بسته به انتخاب آمریکا است که چه هدیه کریسمسی را می‌خواهد انتخاب کند.»
 
کره شمالی از آمریکا می‌خواهد موضع خود را در مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای که با وجود سه دیدار میان سران دو کشور، پیشرفت اندکی داشته است، ملایم‌تر کند.
 
دوم آذر هم دفتر کره شمالی در سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد خشم مردم این کشور به اوج رسیده، چراکه پیونگ‌یانگ از واشنگتن چیزی جز خیانت ندیده است.
 
دفتر کره شمالی در سازمان ملل متحد در ارزیابی خود از روابط کره شمالی و آمریکا همچنین اعلام کرد: «خشم مردم ما به اوج خود رسیده است و دیگر نمی‌توان اجازه داد شرایط نامتوازن کنونی همچنان ادامه پیدا کند.»
 
در این ارزیابی همچنین آمده است از آنجایی که آمریکا از اقدام متقابل در برابر تعلیق شماری از اقداماتی که دولت ترامپ در مورد با آن‌ها نگران بود، خودداری کرده است، دیگر دلیلی برای خویشتن داری بیشتر (کره شمالی) وجود ندارد.