هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 11 آذر 1398 ساعت 15:57
دوشنبه 11 آذر 1398 15:44 ساعت
2019-12-2 15:57:24
شناسه خبر : 330800
ارتش سوریه با ادامه پیشروی در حومه غربی حسکه، مناطق وسیع تری را به کنترل خود درآورده و مواضع خود را در چند روستا تثبیت کردند.
ارتش سوریه با ادامه پیشروی در حومه غربی حسکه، مناطق وسیع تری را به کنترل خود درآورده و مواضع خود را در چند روستا تثبیت کردند.  
 
یگان های ارتش سوریه امروز وارد منطقه "صوامع عالیه" در مسیر بزرگراه بین المللی حسکه – حلب شدند و به تثبیت مواضع خود در مناطق مختلفی از روستاهای اطراف "صوامع" پرداختند. یه این ترتیب امنیت در این منطقه برقرار شده و امکان بازگشت اهالی فراهم شد.
 
خبرگزاری رسمی سوریه "سانا" اعلام کرد ارتش سوریه در چهارچوب وظایف و مسئولیت های ملی خود برای دفاع از اراضی سوریه و حمایت از اهالی و ایمن سازی جاده ها وارد منطقه "صوامع عالیه" شدند. به این ترتیب زندگی عادی به شهرها، شهرک ها و روستاهای این استان بازمی گردد.
 
با توجه به موقعیت مهم صوامع عالیه، ورود به این منطقه، پیروزی استراتژیک برای ارتش سوریه به حساب می آید و ارتش با کنترل این منطقه، مساحت گسترده ای از جاده بین المللی را تحت کنترل و نظارت خود درآورده و توان بیشتری در دفاع از منطقه و روستاهای واقع در مسیر برزگراه بین المللی داشته باشد. با این پیشروی، چندین مسیر به موازات بزرگراه بین المللی باز می شود.
 
در همین راستا، اهالی روستاهای آزادشده از نیروهای ارتش به هنگام ورود استقبال کرده و بر حمایت از ارتش به عنوان تنها منبع تأمین امنیت و ثبات برای منطقه و غیر نظامیان تأکید کردند.
 
منبع:العالم