هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 15 تير 1399
ساعت 00:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 9 آذر 1398 ساعت 15:20
شنبه 9 آذر 1398 15:04 ساعت
2019-11-30 15:20:07
شناسه خبر : 330707
وزارت خارجه کشورمان با هدف تسهیل و نظارت بیشتر بر روند اداری صدور ویزا برای زوار و اتباع پاکستانی تمامی مراحل مربوطه را به صورت الکترونیکی انجام خواهد داد.
وزارت خارجه کشورمان با هدف تسهیل و نظارت بیشتر بر روند اداری صدور ویزا برای زوار و اتباع پاکستانی تمامی مراحل مربوطه را به صورت الکترونیکی انجام خواهد داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، منابع آگاه در سفارت ایران در پاکستان اعلام کردند: صدور ویزا برای زوار و اتباع پاکستانی الکترونیکی خواهد شد.
 
قرار است صدور ویزای برچسبی به صورت کامل از چرخه اداری خارج شود و اتباع پاکستانی که قصد سفر به ایران را دارند ویزای الکترونیکی دریافت کنند.
 
این تصمیم که با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است باعث آسان شدن اخذ ویزا برای زوار پاکستانی خواهد شد و آنها نیازی به مراجعه مکرر به ساختمان سفارت یا کنسولگری را نخواهند داشت.
 
بیشتر بخوانید
پذیرایی موکب‌های اصفهانی از زوار پاکستانی اربعین در مرز میرجاوه؛ 107 موکب اصفهانی مجوز فعالیت گرفتند
 
تاکید عمران خان بر حل مشکلات زوار پاکستانی در دیدار با دبیرکل مجلس وحدت مسلمین
 
وزیرخارجه پاکستان در دیدار با سفیر عراق: مشکل صدور ویزا برای زوار پاکستانی به سرعت حل شود
 
علاوه بر این صدور ویزای الکترونیکی فعالیت افراد سودجو را که به بهانه دریافت ویزا از زائرین هزینه‌های جداگانه‌ای اخذ می کردند نیز کمرنگ می کند.
 
گفتنی است سالانه حدود 150 هزار زائر پاکستانی با هدف زیارت عتبات عالیات وارد کشورمان می شوند و دریافت ویزای ایران یکی از مشکلات پیش روی آنها بوده است.
 
وزارت خارجه پیش از این نیز با هدف سرعت بخشیدن به روند اخذ ویزا توسط اتباع پاکستانی شرط آزمایش پزشکی را حذف کرده بود.
 
اتباع پاکستانی که قصد سفر به ایران را دارند با تکمیل مدارک خود در پرتال وزارت خارجه می توانند ویزای خود را به صورت الکترونیکی دریافت کنند.