هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 9 مهر 1399
ساعت 07:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 9 آذر 1398 ساعت 15:17
شنبه 9 آذر 1398 15:04 ساعت
2019-11-30 15:17:48
شناسه خبر : 330705
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۴۰ میلیارد تومان از فصل بودجه فرهنگی کشور توسط نمایندگان مجلس به سایر فصول اختصاص یافت.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۴۰ میلیارد تومان از فصل بودجه فرهنگی کشور توسط نمایندگان مجلس به سایر فصول اختصاص یافت.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، احد آزادیخواه صبح امروز در شورای فرهنگ عمومی استان با قدردانی از شورای تامین استان همدان برای تدبیر وقایع اخیر اظهار داشت: در وقایع اخیر در استان همدان شرایط امن و آرامی حاکم بود.
 
وی افزود: این آرامش و امنیت حاصل تلاش سربازان گمنام امام زمان، نیروهای انتظامی و امنیتی و تداببر شورای تامین استان همدان بود.
 
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: در حالی که نمایندگان برخی از شهرها در مورد خسارات وارده از آشوب‌های اخیر در شهر خود سخن می‌گفتند ما در مجلس سر خود را به خاطر امنیت موجود در استان بالا گرفته بودیم.
 
آزادیخواه با تقدیر از تلاش‌های نماینده ولی فقیه در استان و استاندار همدان برای برگزاری منظم و منسجم شورای فرهنگ عمومی استان همدان گفت: این جلسات در شهرستان‌‌های استان نیز به صورت منسجم و منظم برگزار می‌شود.
 
نماینده شورای فرهنگ عمومی کشور در استان همدان عنوان کرد: پیشنهاد می‌کنم همانند اقدامی که در شورای فرهنگ عمومی کشور انجام شد یکی از اعضای  شورای فرهنگ عمومی استان به نمایندگی از شورا در جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان‌ها نیز حضور داشته باشد.
 
آزادیخواه با اشاره به این که نزدیک به 240 میلیارد تومان از بودجه اختصاص یافته به فصل فرهنگی توسط مجلس حذف و به سایر فصول اختصاص یافت تاکید کرد: از این بودجه تعداد قابل توجهی از موسسات فرهنگی ارتزاق می‌کردند.
 
وی افزود: با این بودجه اقدامات متعددی از جمله چاپ و نشر کتاب، فیلم‌سازی و برنامه‌های تبلیغاتی می‌شد در سطح استان انجام داد که متاسفانه خود مجلس باعث شد این رقم قابل توجه از فصل فرهنگی حذف شود.
 
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که این کمیسیون و همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد با این اقدام مخالف بودند تصریح کرد: مخالفت ما به نتیجه‌ای نرسید و مجلس به خاطر نظارت ضعیف در هزینه‌کرد این مبلغ آن را از فصل فرهنگی کشور گرفت و به سایر فصول اختصاص داد.
 
آزادیخواه با اشاره به این که تاکنون 75 درصد از اعتبارت فرهنگی کشور تخصیص یافته است تاکید کرد: از ظرفیت هیئت‌های ورزشی، صدا و سیما و کلاس‌های قرانی در حوزه تربیت دینی کودکان و نوجوانان استفاده شود.