هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 12 تير 1399
ساعت 11:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 7 آذر 1398 ساعت 15:11
پنجشنبه 7 آذر 1398 15:06 ساعت
2019-11-28 15:11:49
شناسه خبر : 330618
پلیس فرانسه با یورش بردن به اردوگاه پناهجویان در شمال پاریس، اقامتگاه‌های آنها را تخریب کرده و حدود 300 نفر را به مکان مراقبت‌شده منتقل کرد.
پلیس فرانسه با یورش بردن به اردوگاه پناهجویان در شمال پاریس، اقامتگاه‌های آنها را تخریب کرده و حدود 300 نفر را به مکان مراقبت‌شده منتقل کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، دولت فرانسه که از بیش از یک سال پیش با تظاهرات‌های هفتگی علیه نظام سرمایه‌داری مواجه است و با سیاست مشت‌آهنین به استقبال آنها رفته، این بار پناهجویان و مهاجران را هدف این سیاست قرار داد.
 
پلیس فرانسه از صبح امروز (پنجشنبه) به یک اردوگاه پناهجویان در شمال پاریس یورش برده و به بهانه غیرقانونی بودن آن، شروع به تخریب سرپناه‌ها و چادرهای این افراد کرده است.
 
به نوشته خبرگزاری «رویترز» این اقدام دولت فرانسه نشان از موضع سخت‌تر آن علیه مهاجران دارد و طبق بیانیه دفتر محلی پلیس پاریس، نه تنها این اردوگاه بلکه تمام افراد حاضر در آن نیز پناهجویان غیرقانونی معرفی شده‌اند.
 
پلیس فرانسه بعد از تخریب و تخلیه این اردوگاه، مدعی شد حدود ۳۰۰ پناهجو را از این منطقه در شمال پاریس به مکان‌های مراقبت‌شده انتقال می‌دهد.
 
از زمان تخریب اردوگاه بزرگ مهاجران در «کاله» توسط دولت فرانسه در سال ۲۰۱۶، تعداد زیادی از پناهجویان بی‌سرپناه مجبور شدند به پاریس نقل مکان کنند.
 
دولت فرانسه نیز هر چند وقت یک بار پناهگاه‌های این افراد را تخریب می‌کند اما راهکاری برای پایان دادن به مشکلات آنها نمی‌اندیشد.