هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 17 مرداد 1399
ساعت 05:53
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 7 آذر 1398 ساعت 12:01
پنجشنبه 7 آذر 1398 11:08 ساعت
2019-11-28 12:01:10
شناسه خبر : 330580
دو تن از نمایندگان پارلمان عراق به دخالت آمریکا و شیخ‌نشینان خلیج فارس در منحرف کردن مسیر تظاهرات در عراق و تلاش آنها برای براندازی دولت عبدالمهدی اشاره کردند.
دو تن از نمایندگان پارلمان عراق به دخالت آمریکا و شیخ‌نشینان خلیج فارس در منحرف کردن مسیر تظاهرات در عراق و تلاش آنها برای براندازی دولت عبدالمهدی اشاره کردند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از النهرین، عدی عواد نماینده فراکسیون پارلمانی صادقون وابسته به عصائب اهل الحق عراق، آمریکا و شیخ نشینان خلیج فارس را به تلاش برای منحرف کردن مسیر تظاهرات مسالمت آمیز مردم عراق متهم کرد.
 
وی گفت: روند خطرناک در تظاهراتی که کشور شاهد آن است، دخالت و حمایت آشکار آمریکا و کشورهای حوزه خلیج فارس است که به دنبال بهره‌برداری از بحرانی که کشور با آن دست و پنجه نرم می کند هستند و این تلاش های آشکار برای منحرف کردن تظاهرات مسالمت آمیز است.
 
عواد تاکید کرد: ملت عراق با این دخالت‌ها مقابله خواهند کرد و به دیگران اجازه دخالت در امور داخلی کشور خود را نخواهند داد.
 
این در حالی است که محمد البلداوی از ائتلاف فتح هم فاش کرد که پول های زیادی از کشورهای حوزه خلیج فارس و آمریکا برای حمایت از نفوذی ها در تظاهرات وارد شده است و این کشورها در ورای عملیات ربایش و قتل فعالان و تظاهرات‌کنندگان به منظور براندازی دولت عراق هستند.
 
وی افزود: آمریکا و برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس که در راس آنها امارات قرار دارد در راستای حمایت از شخصیت های سیاسی برای ایجاد هرج و مرج و منحرف کردن روند تظاهرات به سمت و سوی دیگر حرکت می کنند. پولهای زیادی از امارات، کویت و آمریکا برای حمایت از برخی از شخصیت های وابسته به این کشورها و نفوذی ها میان تظاهرات کنندگان وارد عراق شده است.