هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 4 آبان 1399
ساعت 17:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 4 ارديبهشت 1389 ساعت 11:17
شنبه 4 ارديبهشت 1389 15:47 ساعت
2010-4-24 11:17:42
شناسه خبر : 33055

سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز تردید در اصالت منابعی که اظهاراتی منتسب به وزیر خارجه امارات نقل کرده اند نسبت به واکنش مردم ایران به این نوع اظهارات در صورت تکرار آن به شیخ نشین امارات هشدار صریح داد.

رامین مهمانپرست در گفتگو با مهر در خصوص موضع گیری نقل شده از وزیر خارجه امارات که در آن به صورت وقیحانه و گستاخانه جمهوری اسلامی ایران با رژیم اشغالگر قدس مورد قیاس قرار گرفته است تصریح کرد: امیدواریم این مطالب صحت نداشته باشد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد منابعی که این اظهارات را نقل کرده اند اشتباه کرده و در نقل این سخنان دچار بی دقتی شده باشند.

مهمانپرست با اشاره به سخنان نسبت داده شده به مقام اماراتی یادآور شد: در رابطه با اظهاراتی که درباره جزایر ایرانی صورت گرفته به مقامات کشور امارات و دیگر کشورهای همسایه و دوست و برادر توصیه می کنیم در به کارگیری کلمات و واژه ها دقت کافی را داشته باشند!

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: چیزی که درباره جزایر ایرانی نقل شده و مقایسه ای که بین جمهوری اسلامی ایران و رژیم اشغالگر قدس انجام شده مردم ما را به شدت حساس کرده است.

مهمانپرست باردیگر ابراز امیدواری کرد که منابعی که اظهارات را نقل کرده اند صحت نداشته باشند و یا در نقل دچار اشتباه شده باشند .

وی تاکید کرد در صورت صحت داشتن این اظهارات ما احساس می کنیم کنترل کردن احساسات مردم نسبت به این اظهارات نسنجیده سخت خواهد بود!

مهمانپرست با اعلام هشدار نسبت به تکرار این نوع اظهارات گفت: تکرار این حرف ها واکنش شدید مردم ایران را به دنبال دارد و اگر اظهارات از حد متعارفش خارج شود عکس العمل مناسب ایران را به دنبال خواهد داشت.