هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 7 آذر 1398 ساعت 09:42
پنجشنبه 7 آذر 1398 09:37 ساعت
2019-11-28 09:42:36
شناسه خبر : 330540
سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی‌‌کل کشور ضمن اشاره به ردپای مسیریاب‌های خارجی در اغتشاشات اخیر گفت: وزارت ارتباطات از جست‌وجوگرهای داخلی حمایت کند.
 سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی‌‌کل کشور ضمن اشاره به ردپای مسیریاب‌های خارجی در اغتشاشات اخیر گفت: وزارت ارتباطات از جست‌وجوگرهای داخلی حمایت کند.
 
جواد جاوید‌نیا در حاشیه سفر خود به بادرود ضمن اشاره به اغتشاشات اخیر و دعوت مردم برای حضور در خیابان‌ها و اماکن عمومی اظهار داشت: برای گروه‌های سازمان‌یافته و افراد اوباش از طریق نهادهای امنیتی و انتظامی تلاش‌هایی در دست اقدام است تا افراد دخیل در اغتشاشات شناسایی و دستگیر شوند و تا به حال نیز تعدادی دستگیر شده‌اند.
 
وی با بیان اینکه با افراد متخلف و قانون‌شکن برخورد شدیدی توسط مقامات قضایی صورت ‌می‌پذیرد، تصریح کرد: باید با شبکه‌های سازمان‌یافته برخورد شود تا جرئت نکنند به اموال عمومی و امنیت مردم خدشه وارد کنند.
 
سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی‌کل کشور با یادآوری کلاهبرداری‌های اینترنتی و لزوم توجه و هوشیاری هرچه بیشتر مردم در این زمینه گفت: یکی از مشکلات جدی که در کشور وجود دارد بحث عدم احراز هویت و موضوع مشکلات رمز پویا‌ست که از تیر ماه امسال تاکنون اجرایی نشده ‌در حالی که بخش عمده مقابله با این جرایم پیشگیری است که احراز هویت و حساب‌هایی که به‌صورت مجعول باز می‌شود باید ساماندهی شود.
 
جاویدنیا ضمن تأکید بر حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی گفت: طبق سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات و همچنین سند پیگیری حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی وظایفی برای دستگاه‌های مختلف به‌ویژه برای وزارت ارتباطات تعیین شده ‌که بستر اصلی این موضوع باید توسط مسئولان این وزارتخانه صورت بگیرد و حمایت کاملی نیز در این قضیه انجام شود.
 
بیشتر بخوانید
عباسی: بخشی از درآمد شرکت‌های وس به وزارت ارتباطات می‌رسد/ برخورد با تخلفات وس در حیطه اختیارات قوه قضاییه است نه وزارت ارتباطات
 
معاون وزیر ارتباطات: عقب‌افتادگی ارتباطی استان کرمان را برطرف می‌کنیم
 
مشکل ارتباطات در استان کرمان پایان ندارد؛ گلایه‌مندی فرمانداران از وزارت ارتباطات
 
وی گفت: ما داخل کشور نیروهای قوی و متخصصان زبده همراه با شرکت‌های ایرانی با فناوری مناسبی داریم که اگر حمایت‌های لازم انجام شود قطعاً با شرایط بهتری مواجه خواهیم بود.
 
سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی‌‌کل کشور اضافه کرد: در مبحث مسیریاب‌ها اقدامات خوبی انجام شد و نرم‌افزارهای داخلی توانستند خودشان را به‌خوبی نشان بدهند ولیکن نرم‌افزار خارجی ویز (Waze) ابزاری برای اغتشاشگران و هدایت آنها شده بود و به‌خوبی توانست کار خود را انجام دهد.
 
جاوید‌نیا ضمن ابراز امیدواری نسبت به اقدامات عملی هرچه سریع‌تر ویژه فراهم شدن زمینه نرم‌افزارها و پیام‌رسان‌های داخلی اذعان کرد: امروزه درآمد تبلیغاتی موتورهای جست‌وجوگر خارجی به‌مراتب بیشتر از جست‌وجوگرهای داخلی است و به‌علت عدم حمایت لازم نتوانستند خود را نشان دهند و بر همین اساس مردم با مشکلات جدی روبه‌رو شدند.
 
وی‌ با بیان اینکه حمایت از موتورهای جست‌وجوگر داخلی بر‌اساس سند الزامات شبکه ملی اطلاعات جزء وظایف وزارت ارتباطات است، تأکید کرد: حجم درآمدی که در این فضا وجود دارد اگر به‌جای نرم‌افزار خارجی به نرم‌افزارهای داخلی سرازیر شود، درآمد هنگفتی عاید داخل می‌شود در حالی که امروزه درآمد تبلیغاتی یکی از موتورهای جست‌وجوگر خارجی روزانه بیش از 10 میلیارد ریال برآورد شده است.
 
وی گفت: ما نباید مشاغل خدماتی را روی بسترهای خارجی ایجاد کنیم که اولاً پایداری ندارند و ثانیاً آسیب‌های جدی به بنیان‌های اقتصادی و امنیتی کشورمان وارد می‌کنند.
 
سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی‌‌کل کشور گفت: ما در چند ماه گذشته شاهد ایجاد تلاطم در بازار ارز، دلار، خودرو و مسکن بودیم که توسط نرم‌افزارهای خارجی به‌وجود آمده بود و عمده این گروه‌ها و حتی مدیران آن‌ها نیز در خارج از کشور هدایت می‌شدند و لطمات زیادی به بنیان‌های اقتصادی، مدیریتی و اخلاقی کشور وارد آوردند.
 
منبع:تسنیم