هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 مهر 1399
ساعت 04:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 5 آذر 1398 ساعت 15:38
سه شنبه 5 آذر 1398 15:06 ساعت
2019-11-26 15:38:11
شناسه خبر : 330482
روزنامه واشنگتن پست در مطلبی به تبعات تعرض به ایران پرداخته و حملات ترامپ علیه ایران را لفاظی خوانده است.
روزنامه واشنگتن پست در مطلبی به تبعات تعرض به ایران پرداخته و حملات ترامپ علیه ایران را لفاظی خوانده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، «دیوید ایگناتیوس» در مقاله‌ای با عنوان «بحران در روابط با ایران ناشی از خودزنی ترامپ است» در روزنامه واشنگتن پست موضع گیری «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا علیه ایران را بررسی کرده و به چرایی عدم حمله نظامی آمریکا به ایران پرداخته است.
 
ایگناتیوس مقاله خود را با بیان سختی در رابطه واشنگتن با تهران آغازکرده و می‌گوید قاعده خوبی وجود دارد که بیان می‌کند هرگز مبارزه‌ای را که اشتیاقی برای پایانش نداری شروع نکن. اما هم اکنون به نظر می‌آید دولت ترامپ و متحدانش در تنگنایی با ایران قرار گرفته‌اند که از آنچه واشنگتن پیش‌بینی می‌کرده است سخت‌تر است.
 
در ادامه مقاله آمده است که حمله به پالایشگاه سعودی که به ایران منتسب شد تحلیلگران آمریکایی را شگفت‌زده کرد. حمله‌ای بزرگ  که توسط بیست‌وپنج موشک بالستیک و پهپاد صورت گرفت و طبق گفته مقامات سعودی مکان‌هایی هدف  قرار گرفتند که توسط تسلیحات دفاعی آمریکایی-سعودی محافظت می شدند.
 
به عقیده نویسنده مقاله برای مقامات آمریکایی یک پیام این است که ایران از آنچه می‌پنداشتند خطرپذیرتر شده است و پیام دیگر این است که ایرانیان فهمیده‌اند ترامپ خواهان جنگ نیست و از این ضعف سوء استفاده می‌کنند. در نتیجه هرچه ترامپ بیشتر از تمایلش برای راهکار دیپلماتیک صحبت می کند ایران بیشتر موضع محکمتری می گیرد.
 
نویسنده می گوید حمله به مجموعه پالایشگاهی بزرگ عربستان سعودی بازار نفت را با تحولی اساسی روبرو کرده است.
 
ایگناتیوس در ادامه می گوید: تحلیلگران انرژی باید در نظر داشته باشند که این حمله می‌تواند دوباره و بر علیه چندین هدف بالقوه صورت بگیرد. باید در نظر داشت که حمله به ایران منطقه خلیج فارس را با بحران جدی روبرو خواهد کرد. از جمله اینکه حرکت نفتکش ها در منطقه خلیج فارس با خطر جدی دست به گریبان خواهد شد و این بحران قیمت نفت را برای ماه‌ها و حتی سال‌ها افزایش خواهد داد. نویسنده معتقد است این پیامی نیست که ترامپ بخواهد پیش از انتخابات ریاست جمهوری ارسال شود.
 
وی سپس مدعی می شود ایران با دانستن این موضوع تهدیداتش علیه صنعت نفت عربستان و امارات را ادامه داده است.
 
نویسنده با اشاره به اینکه ترامپ علاقه‌ای به جنگ با ایران ندارد می‌گوید ترامپ حتی پس از سقوط پهپاد آمریکایی توسط ایران تنها به تهدیدات لفظی علیه ایران اکتفا کرده است و همچنان آماده گفتگو با ایران است.
 
ایگناتیوس در پایان با ذکر این نکته که تحلیلگران متعددی نسبت به خطر ایران به ترامپ هشدار می‌دهند اطلاع می‌دهد که ترامپ پیش از انتخابات ریاست جمهوری هیچ حمله‌ای به ایران ترتیب نخواهد داد.