هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 خرداد 1399
ساعت 12:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 5 آذر 1398 ساعت 15:26
سه شنبه 5 آذر 1398 15:06 ساعت
2019-11-26 15:26:24
شناسه خبر : 330475
رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس گفت: در حالی که حمل و نقل عمومی تهران ظرفیت مسافر بیشتری را ندارد، فقط ۳۵ درصد جمعیت پایتخت از حمل و نقل عمومی درون شهری استفاده می‌‎کنند.
رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس گفت: در حالی که حمل و نقل عمومی تهران ظرفیت مسافر بیشتری را ندارد، فقط ۳۵ درصد جمعیت پایتخت از حمل و نقل عمومی درون شهری استفاده می‌‎کنند.
 
به گزارش رجانيوز، مهرداد بائوج لاهوتی با تأکید بر اینکه در شرایط سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین باید نسبت به افزایش استفاده از حمل و نقل عمومی تلاش شود، گفت: پیش‌بینی‌ها و برنامه‌‎ریزی‌ها در طرح توسعه شهر تهران، این است که ۷۵ درصد جابه‌جایی‌ها در پایتخت از طریق حمل و نقل عمومی صورت گیرد که در این میان مترو سهم ۳۰ درصدی و تاکسی و اتوبوس سهم ۴۵ درصدی دارند.
 
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سایر کلانشهر‌ها این درصد‌ها متغیر است، افزود: با وجود این برنامه‌ریزی‌ها استفاده از حمل و نقل عمومی در شهر تهران آماری نزدیک به ۳۵ درصد دارد.
 
وی افزود: بنابراین در حال حاضر از برنامه زمانبندی و طرح توسعه‌ای که برای شهر تهران پیش‌بینی شده بود، ۴۰ درصد عقب‌تر هستیم و باید قبول کرد در مقطع کنونی راه نجات پایتخت برای برون رفت از شرایط فعلی یعنی ترافیک‌های سنگین و آلودگی هوا توسعه حمل‌و‌نقل عمومی است.
 
لاهوتی با بیان اینکه متأسفانه در هفته گذشته شاهد بودیم که در شرایط برفی خدمات‌رسانی به مسافران در تهران به چه صورت مختل شد، گفت: در شرایط افزایش قیمت بنزین، زیرساخت‌های حمل و نقل تهران باید به نحوی شود که پاسخگوی بار جمعیتی بالاتری را هم داشته باشد.
 
وی با استناد به قانون توسعه حمل و نقل عمومی تصریح کرد: متأسفانه دولت‌ها به وظیفه قانونی خود در زمینه پرداخت سهم‌شان به شهرداری‌ها برای توسعه حمل و نقل عمومی عمل نکردند و این مسئله در نهایت منجر به ازدحام جمعیت در مترو و سایر شقوق حمل و نقل شهری می‌شود.
 
منبع:جوان