هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 8 بهمن 1398
ساعت 03:01
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 5 آذر 1398 ساعت 14:33
سه شنبه 5 آذر 1398 12:20 ساعت
2019-11-26 14:33:51
شناسه خبر : 330461
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آنهایی که مثلاً دارای ملک بیشتر از یک‌میلیارد تومان بوده‌اند یا درآمدهای دیگری داشته و افرادی که خودروی بیش از ۵۰۰میلیون تومان یا سه سفر خارجی غیرزیارتی در سال داشته‌اند جزء افراد با تمکن مالی به‌شمار می‌روند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آنهایی که مثلاً دارای ملک بیشتر از یک‌میلیارد تومان بوده‌اند یا درآمدهای دیگری داشته و افرادی که خودروی بیش از ۵۰۰میلیون تومان یا سه سفر خارجی غیرزیارتی در سال داشته‌اند جزء افراد با تمکن مالی به‌شمار می‌روند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم،  محمد شریعتمداری امروز در حاشیه مراسم پایانی هفته جهانی کارآفرینی در وزارت کار، گفت: دولت برای حمایت از طبقات متوسط و کم‌درآمد جامعه در گام اول 18 میلیون خانوار شامل 60 میلیون نفر را مشمول سبد کمک‌هزینه معیشتی کرده و از 55 هزار تومان برای خانوار یک‌نفره تا 205 هزار تومان برای خانوار‌های 5نفره و بیشتر پرداخت شده است.
 
وی افزود: با همکاری وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات، کد دستوری #6369* ایجاد شده است و کسانی که فکر می‌کنند استحقاق دریافت سبد معیشتی خانوار دارند، از طریق این کد دستوری تقاضای خود را وارد و کد رهگیری دریافت کنند تا بررسی‌های لازم انجام شود.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کسانی که تقاضای خود را در این کد دستوری ارائه می‌کنند، اگر شرایط لازم را داشته باشند و جزء طبقه‌های متوسط و کم‌درآمد قرار گیرند از زمان آغاز طرح حمایتی مبالغ را دریافت می‌کنند.
 
شریعتمداری گفت: کسانی که توان مالی مناسبی دارند و با معیار‌های موجود مشمول نمی‌شوند از طریق پیامک به آن‌ها اعلام می‌شود که واجد شرایط نیستند و بعد از آزمون وسع مالی حذف می‌شوند.
 
وی گفت: 60 میلیون نفری که سبد کمک‌معیشتی گرفته‌اند، با بررسی اطلاعات مالی انجام شده است و آن‌هایی که مثلاً دارای ملک بیشتر از یک میلیارد تومان بوده‌اند یا درآمد‌های دیگری دارند و افرادی که خودروی بیش از 500 میلیون تومان یا سه سفر خارجی غیرزیارتی در سال داشته‌اند، در جمع افراد با تمکن مالی قرار می‌گیرند.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات همکاری خوبی با وزارت تعاون داشته و سه اپراتور تلفن همراه مشکلی نداشتند و فقط در مورد یک اپراتور با مشکل فنی مواجه شد که آن مشکل هم برطرف شده است.
 
شریعتمداری گفت: من سبد حمایتی نگرفته‌ام.
 
وی درباره حمایت از کارآفرینان هم گفت: دولت کمک می‌کند که کارآفرینان بتوانند تسهیلاتی برای تولید و اشتغال دریافت کنند یا حقوق معوقه کارکنان خود را بپردازند.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 85 هزار واحد تولیدی متوسط در کشور وجود دارد که 1100 واحد تولیدی در کشور دارای مشکل است و تلاش می‌کنیم این واحد‌ها حمایت شوند.
 
بهبود شاخص‌های کارآفرینی ایران در جهان و منطقه
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از رشد 13رتبه‌ای شاخص کارآفرینی در ایران بر اساس گزارش جهانی مرکز کارآفرینی خبر داد.
 
محمد شریعتمداری امروز در مراسم پایانی هفته جهانی کارآفرینی (27 آبان تا 3 آذر) در وزارت کار گفت: رتبه ایران در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا نیز بهتر شده است.
 
وی گفت: 309 مرکز مشاوره برای کارآفرینان در کشور راه‌اندازی شده است و پارسال 4335 شرکت کارآفرینی از خدمات مشاوره‌ای این مراکز استفاده کرده‌اند.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره راه‌اندازی بنیاد تولید محتوای دیجیتال با همکاری بخش خصوصی هم گفت: همچنین یک شرکت کارآفرینی بخش خصوصی برای توسعه فناوری‌های نو در زمینه هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء و بلاک‌چین (هاب) راه‌اندازی شد و شرکت‌های دانش‌بنیان را در زمینه صنایع بزرگ نیز راه‌اندازی می‌کنیم.
 
شریعتمداری همچنین گفت: بنیاد توسعه فناوری‌های نو در بخش خصوصی راه‌اندازی شده و دولت فقط در این زمینه تسهیل‌گر بوده است و به‌زودی بنیاد ملی توسعه فعالیت‌های فرهنگی هم راه‌اندازی می‌شود و مرکز ارتقای مهارت و اتصال به بازار کسب‌وکار‌ها مانند کسب‌وکار حوزه تولید عسل راه‌اندازی می‌شود و ما فقط تسهیل‌گر و کمک‌کار بخش خصوصی خواهیم بود.
 
وی گفت:‌ امسال 3070 کارآفرین برتر در سامانه ثبت‌نام کردند که کار 181 طرح شاخص و برتر به مرحله داوری دعوت و 535 طرح کارآفرینی نیز بررسی میدانی شد.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید به مدیران کارآفرین هم احترام بگزاریم و بسیاری از اوقات این مدیران نیاز به حمایت مالی دارند. کارآفرین جوان وثیقه ندارد و بانک هم بدون وثیقه وام نمی‌دهد، اما دولت می‌تواند ضمانت‌نامه‌هایی صادر کند و تضمین وام کارآفرینان و ریسک آن را تقبل کند و می‌توانیم تا 150 میلیارد تومان ضمانت‌نامه برای کارآفرینان برتر صادر کنیم.
 
شریعتمداری گفت: توسعه شرکت دانش‌بنیان نیز مهم است و شرکتی بدون داشتن یک ریال دارایی و یا ساختمان یا کارخانه از طریق فکر جوانان و اجاره محلی توانسته است 600 کارمند مشغول کار کند که بیشتر آنان دانشمندان صنایع اطلاعات هستند و در حوزه گردشگری 100 میلیون دلار گردش مالی دارند و 16 میلیون دلار ارزش افزوده ایجاد کرده‌اند.
 
وزیر کار گفت:‌ یک راه مقابله با فشار‌ها و تحریم‌ها، توسعه کارآفرینی نوین در کشور است و فعالیت کارآفرینی فقط مربوط به یک فرد نیست بلکه کار جمعی است.
 
غلامحسین حسینی‌نیا رئیس دانشکده کارآفرینی نیز گفت: 1.8 میلیون جوان 15 تا 29 ساله در کشور بیکار هستند، اما خوشبختانه شاخص کلیدی اصل کارآفرینی در کشور ما 5 درصد رشد کرده و رتبه ایران میان 50 کشور جهان دهم شده است.
 
حسینی‌نیا گفت: تقارن هفته بسیج و هفته کارآفرینی را به‌فال نیک می‌گیریم و هفته کارآفرینی در واقع به‌مدت دو هفته طول کشید و دانشجویان دانشکده کارآفرینی با حداقل امکانات توانستند این رویداد را اجرا کنند.
 
اصغر نورالله‌زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید هم در این همایش گفت: پارسال از 170 شرکت مشاوره کارآفرینی حمایت کردیم و بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با دانشگاه‌ها داریم از کارآفرینان حمایت می‌کنیم و فروشگاه‌های شهرآفرین برای فروش محصول کسب‌و‌کار‌های کارآفرینان خانگی راه‌اندازی می‌شود.