هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 آذر 1398 ساعت 13:53
شنبه 2 آذر 1398 13:46 ساعت
2019-11-23 13:53:09
شناسه خبر : 330321
در اولین نشست باشگاه هواداران کتاب از محمدرضا سرشار به‌عنوان یکی از نویسندگان انقلابی تقدیر شد.
 در اولین نشست باشگاه هواداران کتاب از محمدرضا سرشار به‌عنوان یکی از نویسندگان انقلابی تقدیر شد.
 
به گزارش بخش فرهنگی رجانیوز: به‌مناسبت هفتۀ کتاب و کتابخوانی اولین نشست باشگاه هواداران کتاب همزمان با هفتۀ کتاب و کتابخوانی در حوزۀ هنری برگزار شد. در این مراسم که با حضور جمعی از علاقمندان به حوزۀ کتاب برگزار شد، محمدرضا سرشار به ‌اهمیت مطالعه و کتابخوانی پرداخت.
 
در این نشست محمدرضا سرشار ضمن تبریک آغاز هفتۀ کتاب و کتابخوانی، با اشاره به وضعیت مطالعه و کتابخوانی کشور قبل از انقلاب، یکی از مهم‌ترین موفقیت‌های انقلاب را توسعۀ علم و مطالعه در کشور دانست و خاطر نشان کرد: «ما پیرو دینی هستیم که معجزۀ بزرگ آن کتاب است و اولین آیه‌ای که بر پیامبر عظیم‌الشان ما نازل شده است دربارۀ خواندن است. از طرفی انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است و کسانی که در رأس این انقلاب شناخته شده‌اند از اهالی فرهنگ بودند و هستند».
 
سرشار در بخش دیگری از سخنان خود به مطالعۀ هدفمند اشاره کرد و افزود: «انسان‌ها با توجه به محدودیت زمان، بودجه و حتی برای جلوگیری از انحرافات فکری باید توجه داشته باشند که چه کتابی را مطالعه می‌کنند و در انتخاب آن دقت کنند.»
 
در این مراسم دبیر باشگاه هواداران کتاب با اشاره به اهداف این مجموعۀ خودجوش، آن را در راستای تحقق عملیاتی منویات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب دانست و گفت: «این گروه خودجوش و دغدغه‌مند کار خود را با ترویج چهره به چهره آغاز کرده و پس از یک سال در فضای مجازی صفحه‌ای با عنوان باشگاه هوادارن کتاب را راه‌اندازی کردند. همۀ جوانانی که پا در این عرصه گذاشته‌اند دغدغه کتاب وکتابخوانی را دارند و با شعار "کتابِ خوب بخوانید و خوب کتاب بخوانید" کار خود را ادامه خواهند داد».
 
در پایان این مراسم از محمدرضا سرشار به‌عنوان یکی از نویسندگان برتر انقلابی تقدیر به عمل آمد.