هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 آذر 1398 ساعت 12:39 2019-11-23 12:39:44
شناسه خبر : 330305
نماینده خرم‌آباد در مجلس گفت: نمی‌توان حمایت از اقشار ضعیف جامعه را به اما و اگر و شاید مرتبط کرد و به همین دلیل قوای مجریه و مقننه باید تلاش کنند تا تنگناهای موجود بین مردم را از بین ببرند.
نماینده خرم‌آباد در مجلس گفت: نمی‌توان حمایت از اقشار ضعیف جامعه را به اما و اگر و شاید مرتبط کرد و به همین دلیل قوای مجریه و مقننه باید تلاش کنند تا تنگناهای موجود بین مردم را از بین ببرند.
 
محمد بیرانوندی، نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی ، درباره لزوم حمایت دولت و مجلس از طبقه ضعیف جامعه بعد از گرانی اخیر بنزین گفت: تنگناهای موجود کشور و شرایط خاص ایجاد شده در طول سال‌های اخیر باعث شده که یارانه‌ای که دولت در انتهای هر ماه برای قشر ضعیف جامعه پرداخت می‌کند، دیگر اثری نداشته باشد.
 
وی افزود: این یارانه در طول سال‌های اخیر با توجه به افزایش تورم و گرانی بالا نرفته است و قاعده آن بود که دولت در این زمینه گام‌هایی بردارد.
 
نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس تصریح کرد: دولت و مجلس در همراهی با یکدیگر به دنبال ساماندهی پرداخت یارانه بین مردم بودند و بنا داشتند ضمن حمایت از اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه از آنان پشتیبانی کنند تا برای حداقل‌های زندگی‌شان دغدغه نداشته باشند.
 
بیرانوندی گفت: باید با کنترل تورم، رشد لازم در پرداخت یارانه به مردم را شاهد باشیم.
 
وی افزود: من به هیچ وجه با توزیع سبد کالا بین مردم به دلیل وجود رانت ایجادشده موافق نیستم، اما با مستمری اقشار ضعیف جامعه و دهک‌های مستضعف بسیار موافقم.
 
نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس اظهار داشت: مجلس، دولت را مکلف کرده بود که یارانه ثروتمندان را حذف کند و بر همین اساس اقداماتی هم انجام شد اما به صورت کامل اجرایی نشده است و به همین دلیل گلایه‌هایی وجود دارد.
 
بیرانوندی تصریح کرد: برخی کارشناسان می‌گویند که باید مانع از فرارهای مالیاتی شده و درآمدهای حاصل از آن را بین دهک‌های پایین جامعه توزیع کنیم، اما من معتقدم نباید روغن ریخته را نذر امامزاده کرد و باید طوری قانون را نوشت که دولت مکلف به اجرای آن شود.
 
وی خاطرنشان کرد: نمی‌توان حمایت از اقشار ضعیف جامعه را به اما و اگر و شاید مرتبط کرد و به همین دلیل قوای مجریه و مقننه باید تلاش کنند تا تنگناهای موجود بین مردم را از بین ببرند.
 
نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس اظهار داشت: دولت و مجلس باید در بودجه سال آینده از هر محلی که می‌توانند حمایت از اقشار ضعیف و مستضعف جامعه را در اولویت قرار دهند و مردم کاری به این ندارند که این پشتیبانی از کدام محل صورت گرفته است.
 
منبع:فارس