هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 2 اسفند 1398
ساعت 23:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 آذر 1398 ساعت 12:01
شنبه 2 آذر 1398 11:03 ساعت
2019-11-23 12:01:55
شناسه خبر : 330300
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به ناکارآمدی شهرداری در ساماندهی دستفروشان گفت: فکر نمی‌کنم با توجه به حواشی افزایش نرخ بنزین شاهد اقدام مؤثر در جهت ساماندهی مشاغل سیار باشیم.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به ناکارآمدی شهرداری در ساماندهی دستفروشان گفت: فکر نمی‌کنم با توجه به حواشی افزایش نرخ بنزین شاهد اقدام مؤثر در جهت ساماندهی مشاغل سیار باشیم.
 
حسن خلیل آبادی،‌ عضوکمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران ، درباره ساماندهی دستفروشان و بازگشت مجدد آنها به برخی معابر و خیابان‌ها اظهارداشت: شهرداری در این زمینه ناکارآمدی داشته و اقدامات لازم تاکنون به درستی صورت نگرفته و نتایجی به همراه نداشته است.
 
وی افزود: شهر تهران ساختار، تراکم و ترافیک پیچیده‌ای دارد و برای ساماندهی مشاغل سیار باید به اقدامات گسترده‌ای همچون ثبت مشخصات دست‌فروشان و اینکه آیا این موضوع شغل اصلی آ‌نها است یا خیر تحقیق و بررسی شود. 
 
عضوکمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: البته گمان نمی‌کنم در شرایط اقتصادی کنونی و حواشی افزایش نرخ بنزین در کشور شاهد اقدام موثر در جهت ساماندهی مشاغل سیار باشیم.
 
خلیل آبادی با اشاره به تعلل شهرداری در زمینه ساماندهی مشاغل سیار خاطرنشان کرد: مصوبه مربوط به این موضوع مدت زیادی است که در شورای شهر مد نظر قرار گرفته ولی شهرداری تنها به اجرای طرح‌های موقتی و گذرا بسنده کرده است.
 
وی گفت: علیرغم اینکه مدتی پیش به صورت جدی ساماندهی دستفروشان به ویژه در محدوده چهارراه ولیعصر(عج)صورت گرفت ولی دوباره این افراد به محل کار خود بازگشته‌اند که باید با توجه به نزدیک‌شدن به ماه‌های پایانی سال تمهیدات لازم جهت جلوگیری از گره ترافیکی خیابان‌های محل حضور دستفروشان جلوگیری کرد.
 
به گزارش فارس، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، در ارتباط با موضوع دستفروشان در پایتخت اظهار داشت: قرار نیست با این افراد برخورد قهری شود بلکه برخوردها در این زمینه همه قانونی است.
 
وی افزود: همچنین قرار شده که دستفروشان تا قبل از ساعت 10 شب ورود جدی در سطح شهر نداشته باشند و در برخی از مکان‌ها که  حضورشان پررنگ‌تر است همچون میدان تجریش و خیابان ولیعصر امکان فعالیت آنها تنها پس از ساعت 10 شب امکانپذیر خواهد بود.
 
منبع:فارس