هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 30 بهمن 1398
ساعت 14:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 آذر 1398 ساعت 10:38
شنبه 2 آذر 1398 10:21 ساعت
2019-11-23 10:38:38
شناسه خبر : 330287
دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: اغتشاشگران و کسانی که با آتش‌زدن اموال عمومی و تخریب اموال مردم، ناامنی ایجاد کردند قطعاً با برخورد‌های قاطع قانونی مواجه خواهند شد و برای این امر بازپرسان ویژه‌ای را به‌صورت تمام‌وقت اختصاص دادیم.
دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: اغتشاشگران و کسانی که با آتش‌زدن اموال عمومی و تخریب اموال مردم، ناامنی ایجاد کردند قطعاً با برخورد‌های قاطع قانونی مواجه خواهند شد و برای این امر بازپرسان ویژه‌ای را به‌صورت تمام‌وقت اختصاص دادیم.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، علی القاصی‌مهر در حاشیه بازدید از محل نگهداری متهمان اغتشاشات اخیر در بازداشتگاه اوین در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که کار رسیدگی به پرونده‌های دستگیرشدگان حوادث اخیر از چه‌زمانی آغاز خواهد شد، اظهار کرد: در اغتشاشاتی که در روز‌های اخیر به وقوع پیوست، تمام جریانات، تحت اشراف کامل دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ما از همان اوایل قرار داشتند و تعدادی از لیدر‌های اصلی و افرادی که محرک و عوامل اصلی مؤثر در اغتشاشات بودند، شناسایی و دستگیر شدند و تعدادی نیز در شرف دستگیری هستند.
 
وی افزود: از ابتدای دستگیری‌ها، همکاران ما در مجموعه دادسرای تهران و شهرستان‌های استان تهران به‌صورت شبانه‌روزی امر تحقیقات را از این متهمان آغاز کردند؛ به‌طوری که هیچ متهمی بیشتر از 12 ساعت در تحت‌نظرگاه‌ها نداشتیم و تمام متهمان بلافاصله به‌صورت آنی توسط بازپرسان ویژه‌ای که برای این کار اختصاص دادیم مورد تحقیق قرار گرفتند و در حال حاضر تعدادی از متهمان که در کل شهرستان‌های استان تهران تحت بازداشت قرار دارند با صدور قرار‌های تأمین و در محل مناسب در حال نگهداری هستند و خدماتی که لازم بوده نسبت به این زندانیان در همان اوایل انجام شده است.
 
دادستان عمومی و انقلاب تهران تأکید کرد: اغتشاشگران، اوباش و کسانی که با آتش زدن اموال عمومی و تخریب اموال مردم این ناامنی را در بعضی از مناطق کشور رقم زدند قطعاً با برخورد‌های قاطع قانونی مواجه خواهند شد و برای این امر بازپرسان ویژه‌ای را به‌صورت تمام‌وقت برای امر تحقیقات همه‌جانبه از این متهمان خاص اختصاص دادیم.
 
القاصی گفت: تحقیقات اولیه آغاز شده و تحقیقات ما در روز‌های آتی کماکان ادامه خواهد داشت. خوشبختانه هماهنگی‌های خوبی با دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی در همین روز‌های اخیر انجام دادیم و قطعاً مستندات خوبی هم به‌دست آمده و هم در حال جمع‌آوری است.
 
دادستان تهران در ادامه اظهار کرد: با توجه به تأکیدات ریاست قوه قضاییه مبنی بر قائل شدن تفکیک میان اغتشاشگران و آشوبگران و کسانی که به امنیت مردم خدشه وارد کردند با افراد عادی، بنای ما بر این است تحقیقات از افراد خاص در سریع‌ترین زمان و با رعایت جوانب قانونی انجام شود و امیدواریم زمینه محاکمه این افراد در نزدیکترین زمان فراهم  شود و محاکمه را انجام دهیم و نتایج رسیدگی‌ها را به سمع و نظر مردم برسانیم.
 
القاصی در ادامه گفت: در این کار، مصمم و قاطع هستیم و در مقابل این آشوبگران و تعدادی که تحت تأثیر تحریکات دشمن و در فضایی که ایجاد کرده بودند و به‌زعم خود قصد داشتند امنیت مردم را سلب کنند، بنا بر  این است که با برخورد‌های قاطع آرامش واقعی استمرار داشته باشد و رضایت مردم کسب شود.
 
دادستان تهران در پاسخ به این سؤال که آیا بازجویی از افراد دستگیرشده انجام شده است یا خیر، گفت: تعدادی از این دستگیرشدگان جزء عناصر اصلی بوده و افرادی هستند که در حریق اماکن عمومی، دستبرد و غارت فروشگاه‌ها و اموال عمومی دست داشتند که تحقیقات از این افراد به‌طور جامع در دست اقدام است. بعضی از این دستگیرشدگان ممکن است نقش اساسی را در این اغتشاشات نداشته باشند، اما در صحنه حضور داشتند، رویکرد و نگاه ما نسبت به افرادی که صرفاً در صحنه حضور داشتند و ممکن است نقش اصلی را نداشته باشند متفاوت است.