هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 15 مرداد 1399
ساعت 11:30
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 آذر 1398 ساعت 09:29
شنبه 2 آذر 1398 09:03 ساعت
2019-11-23 09:29:02
شناسه خبر : 330268
امام جمعه موقت تهران گفت: به‌عنوان طلبه‌ای که بیش از 20 سال است خارج فقه و اصول می‌گویم معتقدم اینها [اشرار و آشوبگران] باغی و محارب‌اند و باید به ‌اشد مجازات برسند.
امام جمعه موقت تهران گفت: به‌عنوان طلبه‌ای که بیش از 20 سال است خارج فقه و اصول می‌گویم معتقدم اینها [اشرار و آشوبگران] باغی و محارب‌اند و باید به ‌اشد مجازات برسند.
 
آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان اینکه ملت بزرگ ایران بار دیگر هفته گذشته جلوه نقش بر آب شدن توطئه‌های دشمنان را دیدند، اظهار داشت: دشمنان به اعتراف خودشان سه سال برنامه‌ریزی کرده بودند و آدم‌هایشان را در خارج و داخل آموزش داده بودند. گاو شیرده ترامپ در منطقه یعنی عربستان پول‌هایش را در این آشوب‌ها خرج‌کرد و رسانه در اختیارشان قرار داد اما خدا توطئه‌هایشان را خنثی کرد.
به گزارش تسنیم، وی افزود: این یعنی ملت ایران با خداست و دست خدا با این ملت است و رهبر این ملت با سرفرازی فرمودند به یاری خداوند دشمن را در عرصه سیاسی و نظامی عقب زدیم و این یک جلوه عنایت خداست. امام جمعه موقت تهران با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان امنیت که در روزهای اخیر به شهادت رسیدند، گفت: به بازماندگان این عزیزان تسلیت و تبریک عرض می‌کنم و افتخار کنید نور شهادت در خانواده شما درخشید و فردای قیامت شهیدان‌تان و شما سربلند و عزیز هستید.
 
آیت‌الله خاتمی با ‌اشاره به حوادث اخیر، گفت: این اتفاقات در پی گران شدن قیمت بنزین بوده و 4 مطلب در اینجا قابل تامل است. نکته اول اینکه این تصمیم، تصمیم سران قوا بود و با خوش‌بینی‌ای که مقام معظم رهبری به سران قوا دارند آن را تایید کردند. این تصمیم داهیانه بود و اگر این اقدام و موضع رهبر انقلاب نبود تردید نکنید حوادث سخت‌تری پیش روی ملت قرار می‌گرفت. مطلب دوم آنکه بپذیریم می‌شد در این عرصه بهتر عمل کرد.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: مسئولان محترم مردم را اقناع می‌کردند و مردم هم واقعیت‌ها را قبول می‌کنند. من نمی‌گویم زمان آن را اعلام می‌کردند ولی می‌شد ضرورت آن را بیان کنند و الان هم مسئولان از روشنگری در این عرصه غافل نشوند. دولت نیز به وعده‌هایی که گفته عمل کند و نگذارد بر قیمت‌ کالاها افزوده شود و هم نظارت کنند و هم با متخلفان برخورد قاطع کنند. مردم به اندازه کافی رنج و فشار دارند و مسئولان کاری کنند بر این رنج افزوده نشود.
 
وی با‌ اشاره به اینکه اصل 27 قانون اساسی بر تشکیل تجمعات چنانچه بدون حمل اسلحه و مخل مبانی اسلام نباشد تاکید کرده، اظهار داشت: هیچکس با معترضان برخورد نمی‌کند اما مثل آفتاب روشن است ‌اشرار سوار موج اعتراض شدند و حق مردم را زیرپا گذاشتند و هزاران میلیارد خسارت به این مردم زدند.
 
آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه سازماندهی شرارت بر همگان روشن است، گفت: در راس شرارت به اعتراف خودشان آمریکا بود که فرانسه و آلمان هم همراهی کردند. امیدوارم آنها که تا دیروز به اینها خوش‌بین بودند تجدید نظر کنند. کلیدواژه اینها هم آزادی مردم بود که مشخص شد منظور اینها از واژه مردم، آدمکش‌ها و غارتگران بود. مرگ بر این نگاه که حامی جنایتکاران است. ایادی حقیر این ماجرا یکی رژیم سیاه سعودی و خائنان حرمین شریفین بود که مالی و رسانه‌ای کمک کردند و گفتند آشوب را به ایران کشاندیم. من به مردم عربستان می‌گویم تا کِی می‌خواهید نوکران آمریکا و اسرائیل بر شما مسلط باشند؟ بپاخیزید و آنها را از قدرت به زیر بکشید.
 
وی خاطرنشان کرد: تشکر می‌کنم از حافظان امنیت کشور، وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و دیگر کسانی که در مقابل‌اشرار ایستادند. در این عرصه همه سلایق همراه بودند و همه سلایق داخل نظام می‌گفتند باید مقابل اینها ایستاد لکن تعداد اندکی که در فتنه 78 و 88 هم معرکه‌گردان بودند جای شهید و جلاد را عوض کردند و در بیانه‌ای به جای تاختن بر ‌اشرار، به حافظان امنیت تاختند. حافظان امنیت کشور به معترضان به بنزین کاری نداشتند بلکه برای مقابله با متعرضان به جان و امنیت مردم وارد شدند. مولا علی می‌فرماید اگر کسی گروهی را تایید کند جزو آنها است، کسانی که این بیانیه را امضا کردند جنایتی همچون آشوبگران انجام دادند.
 
آیت‌الله خاتمی خطاب به مردم بیان داشت: شما مردم قلب امام زمان را شاد کردید و از قرآن و اسلام دفاع کردید و چه راهپیمایی‌های باشکوهی برپا شد. زبان عاجز است از تشکر از شما خوبان و یک انتظار هم از شما هست که ‌اشرار را شناسایی کنید. کسانی که امنیت و سربلندی نظام اسلامی را می‌خواهند این‌اشرار را بدون کمترین دلسوزی به مسئولان معرفی کنند مانند برخوردی که اول انقلاب با منافقین شد و مردم وارد عرصه شدند و گاهی پدر، پسر منافقش را معرفی می‌کرد. این آشوبگران را باید خانه به خانه تعقیب و به مسئولان معرفی کرد.
 
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: خطابم به دستگاه قضایی این است که از اقدامات شما در مقابله با مفسدان اقتصادی تشکر می‌کنیم اما در این قضیه هم مسئولان قضایی با سردسته این باندها و لیدرهای شرارت‌ها و آنها که آدم کشتند و غارت کردند برخورد کنند. به‌عنوان طلبه‌ای که بیش از 20 سال است خارج فقه و اصول می‌گویم معتقدم اینها باغی و محارب‌اند و باید به‌اشد مجازات برسند. در رابطه با سیاهی‌لشکرها هم قاطعانه برخورد کنید تا دیگر هوس نکنند در این شرارت‌ها وارد شوند و همفکران اینها هم عبرت بگیرند. این خواسته عمومی مردم است. وی افزود: از تدبیرهای ستودنی در این حادثه قطع اینترنت و شبکه‌های خارجی بود. اگر مسئولان می‌خواهند بدانند چقدر این اقدام موثر بوده باید ببینند چقدر دشمنان از قطع اینترنت ناراضی بودند. باید پیام‌رسان‌های داخلی را تقویت و اینترنت بومی را راه‌‌اندازی کرد و در رابطه با شبکه‌های خارجی هم اگر بنا به باز کردن مجدد آنها است نباید کاملا باز باشد چراکه به مردم اغتشاش و جنایت یاد می‌دادند. اگر مسئولان مربوطه در این عرصه کوتاهی کنند، در پیشگاه این مردم و خدا جوابی نخواهند داشت.
 
سردار سلیمانی:رویکرد بسیج تحقق آرمان‌های بیانیه گام دوم و تشکیل تمدن اسلامی است
 
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مهم‌ترین رویکرد ما تمسک به بیانیه گام دوم و برداشتن گام‌های جدی برای تحقق آرمان‌های بلند این بیانیه و حرکت در راستای تشکیل دولت اسلامی و تمدن اسلامی خواهد بود.
سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران طی سخنانی، با‌ اشاره به هفته بسیج و عنایت امام راحل به این شجره طیبه، گفت: حضرت امام(ره) پس از تسخیر لانه جاسوسی طی یک فرمان شجره طیبه بسیج را تأسیس کردند.
 
به گزارش رسا، وی یکی از رسالت‌های بسیج را مقابله با دشمنی و کینه‌ورزی استکبار جهانی به‌ویژه آمریکا دانست و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب همواره تأکید کرده‌اند که اگر تفکر بسیجی در میان یک کشور نهادینه شود، آن کشور از گزند آسیب‌ها مصون خواهد ماند.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با‌ اشاره به اینکه بسیج در عرصه دفاع مقدس 92 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، ابراز داشت: عرصه دفاع مقدس میدان بزرگی برای حضور این نیروی الهی و معنوی بود و جوانان ما با حضور در کسوت بسیج در کنار سایر نیروهای مسلح برای دشمن چالش‌آفرینی کردند و تهدیدهای موجود برای نظام اسلامی را به فرصت مبدل ساختند.
 
سردار سلیمانی با تأکید بر اینکه بسیج در زمینه‌سازمان‌دهی و به میدان آوردن جوانان نقش پررنگی ایفا کرده است، خاطرنشان کرد: یکی از نمونه‌های کارآمدی و خدمت بسیج به مردم ایران این است که در دورانی که مسئله فلج اطفال کودکان کشور را تهدید می‌کرد، به کمک نیروهای بسیج در مدت یک ماه 20 میلیون کودک، واکسن فلج اطفال دریافت کردند، در حالی که این پروژه در برخی کشورها سالیان سال طول می‌کشد.
 
وی با‌ اشاره به خدمات بسیج سازندگی، افزود: خدمت‌رسانی به محرومان، حضور در مناطق کم‌برخوردار و حل مشکلات مستمندان از اقدامات بسیج است؛ طبق منویات رهبر معظم انقلاب گروه‌های جهادی نیز باید توسعه پیدا کند.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیانیه گام دوم انقلاب را مهم‌ترین سند راهبردی در دوره و عصر جدید ملت ایران دانست و ابراز داشت: ما باید با تکیه بر اهداف بلند بیانیه گام دوم، رویکردهای بسیج را با کمک کارشناسان بررسی و اجرا کنیم؛ مهم‌ترین رویکرد ما تمسک به بیانیه گام دوم و برداشتن گام‌های جدی برای تحقق آرمان‌های بلند این بیانیه و حرکت در راستای تشکیل دولت اسلامی و تمدن اسلامی خواهد بود.
 
سردار سلیمانی یادآور شد: بسیج در چله پر خیر و برکت انقلاب اسلامی تحت زعامت امام و رهبری پرچم‌دار اخلاق، مقاومت، پشتیبانی از ملت‌های مستضعف و مظلوم، خلاقیت انقلابی، فتح قلل علم و فناوری، عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی، مقابله با نفوذ دشمن و نفوذ فرهنگی، مبارزه با ظلم و تبعیض و رانت و آزادسازی قدس شریف و برچیدن بساط ظلم رژیم صهیونیستی در منطقه خواهد بود.
 
منبع:کیهان