هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 8 مهر 1399
ساعت 23:21
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 28 آبان 1398 ساعت 13:18
سه شنبه 28 آبان 1398 13:11 ساعت
2019-11-19 13:18:41
شناسه خبر : 330203
ثبت‌نام دور جدید سفر به عتبات با ظرفیت 103 کاروان از 9 استان پیش‌بینی شده که برای هر استان متناسب با مسافت و برنامه‌های مختلف هزینه‌ سفر به عتبات متغیر است.
ثبت‌نام دور جدید سفر به عتبات با ظرفیت 103 کاروان از 9 استان پیش‌بینی شده که برای هر استان متناسب با مسافت و برنامه‌های مختلف هزینه‌ سفر به عتبات متغیر است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، نام‌نویسی در کاروان‌های عتبات که پس از برپایی باشکوه اربعین حسینی متوقف شده بود، از روز گذشته دوباره راه‌اندازی شد.
 
با توجه به اینکه فضای مناسبی برای اعزام کاروان‌ها به وجود آمده است، سازمان حج و زیارت نیز اقدام به نام‌نویسی از متقاضیان این سفر معنوی و اعزام زائران کرده است. البته در این دوره تنها اعزام کاروان‌های هوایی صورت می‌گیرد و هیچ اعزامی به صورت زمینی برنامه‌ریزی نشده است.
 
بر همین اساس، از ۳ تا ۱۴ آذرماه سال جاری ۱۰۳ کاروان هوایی از ۹ استان کشور به عتبات مشرف می‌شوند؛ به طوری که از استان‌های اصفهان ۵ کاروان، البرز ۴ کاروان، تهران ۲۵ کاروان، خراسان رضوی ۵۰ کاروان، زنجان ۱ کاروان، فارس ۸ کاروان،قم ۶ کاروان، قزوین ۲ کاروان و یزد ۲ کاروان به این سفر اعزام خواهد شد. همچنین تمام پروازها نیز از سوی شرکت‌ هوایی ماهان صورت می‌گیرد. 
 
نکته قابل توجه در این دوره از اعزام زائران به عتبات هزینه‌های پیش‌بینی شده که متناسب با مسافت و برنامه‌ها متغیر است. کمترین هزینه سفر به عتبات برای استان یزد با قیمت ۳ میلیون و ۴۸۷ هزار و ۹۰۰ تومان و بیشترین نیز برای استان خراسان رضوی با قیمت ۴ میلیون و ۱۵ هزار و ۶۲ تومان است. همچنین هزینه سفر به عتبات از استان تهران ۳ میلیون و ۹۴۱ هزار و ۹۰۷ تومان در نظر گرفته شده است.
 
این امر در حالی است که با توافق صورت گرفته با طرف عراقی در فروردین‌ماه سال جاری، ویزای عراق برای زائران رایگان شد. بنابراین هزینه ویزا (۴۱ دلار) از زائران اخذ نمی‌شود، اما تمام زوار حسینی باید قبل از سفر، اقدام به دریافت ویزای رایگان عراق کنند تا بتوانند از کشور خارج شده و وارد عراق شوند.