هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 25 آبان 1398 ساعت 16:05
شنبه 25 آبان 1398 16:02 ساعت
2019-11-16 16:05:07
شناسه خبر : 330147
من اعتقادم بر این است مجمع باید هرچه زودتر این لوایح را تصویب کند تا ایران وارد لیست سیاه نشود و دوباره علیه ما تحریم‌های سخت‌تری اعمال نشود.

من اعتقادم بر این است مجمع باید هرچه زودتر این لوایح را تصویب کند تا ایران وارد لیست سیاه نشود و دوباره علیه ما تحریم‌های سخت‌تری اعمال نشود.

 
به گزارش رجانیوز،  روزنامه سازندگی در یادداشتی به قلم عبدالرضا‌هاشم زایی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس و عضو شورای مرکزی حزب در یادداشتی در روزنامه سازندگی با طرح اینکه «بیش از یک سال است که مجمع تشخیص مصلحت نظام، لوایح مرتبط با اف‌ای تی اف را مسکوت گذاشته» نوشت: «لوایحی که در مجمع نگه داشته شده‌اند معاهدات بین‌المللی هستند که تمام کشورهای کره زمین به استثنای دو یا سه کشور (که برخی از آنها سودان جنوبی یا سومالی اصلاً دولت مستقر ندارند) از جمله کره شمالی عضو این معاهده هستند.»
 
در ادامه این مطلب آمده است: «واقعیت این است که اگر به لیست سیاه اف‌ای‌تی‌اف برویم دوباره حداقل در سیستم مالی کشورهای دنیا علیه ما اجرا خواهد شد. حتی بعد از حل مشکلات برجام و رفع تحریم‌ها، رفتن ایران به لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی بهانه خوبی است که دوباره اجمالی بین‌المللی علیه سیستم پولی و بانکی کشور به‌وجود بیاید و شرایط به‌گونه‌ای شود که شعبات و بانک‌های ایرانی در خارج از کشور شبیه یک بقالی باشند که دیگر کار مالی در آنها انجام نمی‌گیرد.»
 
وی نوشت: «من اعتقادم بر این است مجمع باید هرچه زودتر این لوایح را تصویب کند تا ایران وارد لیست سیاه نشود و دوباره علیه ما تحریم‌های سخت‌تری اعمال نشود.»
در ادامه آمده است: «خیلی از نیروهایی که در مخالفت با اف‌ای تی اف سخن می‌گویند یک روز کار اجرایی نکرده‌اند!»
 
لازم به ذکر است اظهارات مدعیان اصلاحات درخصوص اف‌ای تی اف به کلی خلاف واقع است؛ آنها معتقدند که «همه جهان عضو هستند.» درحالیکه با یک جست‌وجوی مختصر اینترنتی مشخص می‌شود که تنها 36 کشور جهان در این کارگروه بین‌الدولی عضویت دارند. البته گفتنی است که سازمان ملل و چند سازمان دیگر هم «عضو ناظر» هستند! و در نظام حقوق بین‌الملل عضویت ناظر فلان سازمان یا خود سازمان ملل در یک کارگروه بین دولتی، به معنای عضویت کشورهای عضو آن سازمان (یعنی انجام مراحلی مانند توافق، الحاق، تبادل و یا تصویب و... در آن کشور انجام شده باشد) نیست! چه آنکه اگر این‌گونه بود پس آن 36 کشور چرا عضو رسمی اف‌ای‌تی‌اف شده‌اند؟