هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 9 مهر 1399
ساعت 22:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 25 آبان 1398 ساعت 15:51
شنبه 25 آبان 1398 15:47 ساعت
2019-11-16 15:51:43
شناسه خبر : 330141
رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: متاسفانه افرادی ماموریت‌شان دامن زدن به برخی اختلاف نظر‌های طبیعی در داخل خانواده اصلاحات است.
رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: متاسفانه افرادی ماموریت‌شان دامن زدن به برخی اختلاف نظر‌های طبیعی در داخل خانواده اصلاحات است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از جهان نيوز، محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در دیدار با اعضای ستاد استان تهران این شورا با تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) و نیز میلاد ششمین امام معصوم، امام جعفر صادق(ع) با بیان اینکه امیدوارم مسلمانان جهان به اتحاد عمیق و مداوم در همه اصول مسلم اسلام برسند، گفت: هفته وحدت می‌تواند منشأ برکت و وحدت و همدلی و همراهی نه تنها در ایران، که در سراسر جهان اسلام باشد. متاسفانه جهان اسلام که بیش از هر زمان به یگانگی و همدلی نیازمند است، در اثر تعصب جاهلان و توطئه و ترفند دشمنان، در آتش قهر و ستیزی که حاصل آن انبوه کشتگان و ویرانی‌های فراوان است می‌سوزد.
 
وی در همین زمینه ادامه داد: رمز پیروزی انقلاب اسلامی وحدت کلمه بوده است و در سال‌های بعد از انقلاب هم در برابر حوادث ناگواری که می‌توانست کیان نظام را به مخاطره بیاندازد همدلی و اتحاد و همبستگی بین مردم و حاکمیت بود که ترفند‌های بدخواهان ملت ایران را ناکام گذاشت.
 
رئیس فراکسیون امید ایجاد شکاف بین مسئولان نظام را خواست دشمنان ملت ایران دانست و تاکید کرد: متاسفانه از تریبون‌هایی که باید منادی وحدت و همبستگی باشند بعضا سخنانی شنیده می‌شود که در راستای ایجاد تفرقه در درون خانواده انقلاب است. جای تعجب است وقتی دولت و رئیس جمهور محترم در صف مقابله با تحریم‌های ظالمانه قرار دارند برخی در داخل کشور به جای آنکه در این کارزار سخت پشتیبان دولتمردان باشند با توهین و حمله به مدیران دولتی، همسو با دشمنان این نظام عمل می‌کنند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود ویژگی کار سیاسی را سعه صدر دانست و تصریح کرد: در فعالیت‌های جبهه‌ای هر زمان سعه صدر از خود نشان دادیم موفق شدیم و هر زمان به دنبال اعمال خواسته‌های فردی بوده ایم شکست خوردیم.
 
عارف تفکر اصلاح طلبی را در ذات مردم ایران دانست و گفت: امام خمینی (ره) قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی روش و منش اصلاحی داشتند و پیروان خط امام نیز با تفکر اصلاح طلبی به دنبال حاکمیت گفتمان اصلاحات در کشور بوده و هستند هر چند با مقاومت‌هایی رو به رو بوده‌ایم، ولی برای تثبیت گفتمان اصلاحات در کشور هیچگاه عقب نشینی نخواهیم کرد.
 
وی با بیان اینکه در مقطع فعلی مسئولیت سنگینی بر عهده اصلاح‌طلبان قرار دارد، تاکید کرد: برخی می‌گویند باید به دنبال اصلاح اصلاح طلبی بود اصلاح طلبی که نیاز به اصلاح ندارد بهتر است بگویم باید به دنبال اصلاحِ اصلاح طلبان باشیم.
 
رئیس شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان با هشدار به برخی افراد که در زمین طراحی شده رقیب بازی می‌کنند، گفت: برخی آیه یاس خواندن‌ها در داخل جبهه اصلاحات مطمئنا بازی کردن در زمینی است که رقیب ما طراحی کرده است و متاسفانه افرادی هم ماموریت شان دامن زدن به برخی اختلاف نظر‌های طبیعی در داخل خانواده اصلاحات است.
 
وی رمز پیروزی گفتمان اصلاح طلبی در انتخابات پیش رو را وحدت و انسجام و مشارکت مردم دانست و خاطرنشان کرد:در انتخابات گذشته بر اساس ساز و کار‌هایی لیست انتخاباتی تهیه می‌شد در این دوره هم بر اساس آسیب شناسی که از نحوه بستن لیست‌های انتخاباتی انجام شد طرحی با عنوان «سرا» برای دموکراتیک‌تر شدن این مکانیزم در شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان کلیات آن به تصویب رسید که البته جزییات آن با وسواس و با در نظر گرفتن نظرات نخبگان در کارگروه راهبرد‌ها در حال بررسی است.
 
عارف در پایان با اشاره به عملکرد مجلس دهم به ویژه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت:راهبرد ما در مجلس دهم آرامش و دوری از تنش بوده است و از این راهبرد نتیجه گرفته ایم. با سخنان تند و آتشین می‌شود یک شبه قهرمان شد، اما آیا نتیجه‌ای برای کشور و گفتمان اصلاحات دارد؟ فراکسیون امید در حد بضاعت خود فعالیت‌های در به ثمر نشستن طرح‌هایی که دغدغه مردم و همینطور جامعه مدنی در آن لحاظ شده بود انجام داد از جمله طرح کاهش مجازات اعدام که در ارزیابی سازمان ملل در مسایل حقوق بشری ایران تاثیر گذار بود و یا طرح کاهش حبس که دو فوریت آن در مجلس به تصویب رسید و نظایر چنین طرح‌هایی که اعضای فراکسیون امید طراح اولیه آن بوده‌اند.