هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 16 تير 1399
ساعت 15:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 25 آبان 1398 ساعت 14:07
شنبه 25 آبان 1398 12:46 ساعت
2019-11-16 14:07:18
شناسه خبر : 330124
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به بازنگری مصوبه امتیاز فرزندان اعضای هیئت علمی گفت: بازنگری مصوبه امتیاز فرزندان اعضای هیئت علمی بعد از هماهنگی با مجلس صورت می گیرد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به بازنگری مصوبه امتیاز فرزندان اعضای هیئت علمی گفت: بازنگری مصوبه امتیاز فرزندان اعضای هیئت علمی بعد از هماهنگی با مجلس صورت می گیرد.
 
دکتر سعید رضا عاملی در خصوص مصوبه امتیاز فرزندان اعضای هیئت علمی در نقل و انتقال و بازنگری این مصوبه اظهار کرد: هنوز این مصوبه در شورای عالی انقلاب فرهنگی بازنگری نشده است؛ واقعیت این است که باید ابتدا یک شفافیتی نسبت به موضوع صورت بگیرد.
 
دبیر شوری عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد:  بعضی ها تصورشان از مصوبه مربوط به فرزندان اعضای هیات علمی این است که سهمیه دارند؛ در صورتیکه این افراد سهمیه ای ندارند حتی یک نفر که از آن استفاده کنند.
 
وی اضافه کرد: این مصوبه بیشتر مربوط می شود به بحث جابجایی فرزندان اعضای هیئت علمی و این انتقال مستلزم این است که نود درصد نمره آخرین فرد قبول شده را کسب کنند.
 
عاملی با تاکید بر اینکه همچنین این جابجایی باعث کم شدن ظرفیت در دانشگاه نمی شود، بیان کرد: سهمیه، ظرفیت را برای دیگران کم می کند و حساسیت های اجتماعی را به وجود می آورد در صورتیکه این موضوع برای امتیاز فرزندان هیئت علمی اینگونه نیست.
 
عاملی با تاکید بر اینکه چنین حساسیت های اجتماعی جای توجه دارد، بیان کرد:  ما در مرحله ای که می خواهیم به سهمیه ها رسیدگی کنیم (که جای رسیدگی دارد) همکاری شورا و مجلس را نیاز داریم. چون بعضی سهمیه ها مصوبه مجلس هستند و نقض مصوبه نیز باید توسط مجلس صورت بگیرد.
 
به گفته دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در حال حاضر این هماهنگی بین شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی و هیات رئیسه مجلس وجود دارد؛ قاعدتا برای تعریف مراحل کاری باید با مجلس هماهنگی هایی صورت بگیرد.
 
منبع:مهر