هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 7 فروردين 1399
ساعت 18:45
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 25 آبان 1398 ساعت 10:46
شنبه 25 آبان 1398 10:36 ساعت
2019-11-16 10:46:20
شناسه خبر : 330087
پروانه مافی، عضو فراکسیون امید مجلس و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در یادداشتی در روزنامه سازندگی با عنوان «فرار از قانون برای زنان» نوشت: «ما زنان ایران از میان 167 کشور جهان در رتبه 118 قرار گرفته‌ایم» و «آمریکا در رده 19 جدول قرار دارد»!
پروانه مافی، عضو فراکسیون امید مجلس و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در یادداشتی در روزنامه سازندگی با عنوان «فرار از قانون برای زنان» نوشت: «ما زنان ایران از میان 167 کشور جهان در رتبه 118 قرار گرفته‌ایم» و «آمریکا در رده 19 جدول قرار دارد»!
 
نماینده اصلاح‌طلب مجلس در حالی به آمارهای مؤسسات غربی استناد می‌کند که بر اساس خبرها و گزارش‌های اخیر منتشر شده در رسانه‌های غربی در دولت ترامپ از هر 3 زن امریکایی به یک زن تجاوز شده است! و تجاوز، تبعیض، تجارت و بردگی جنسی و بی‌عدالتی جنسیت نسبت به زنان در آمریکا و اروپا حتی صدای نهادها و مؤسسات حقوق بشری را هم درآورده است.
 
براساس بررسی‌های انجام شده، آمریکا به لحاظ فراوانی تجاوز جنسی در میان کشورهای جهان در رده سوم قرار دارد. از هر سه زن آمریکایی یک زن در طول زندگی خود آزار جنسی را تجربه می‌کند. 19/3 درصد زنان و ۲ درصد مردان در طول زندگی حداقل یک‌بار مورد تجاوز قرار گرفته‌اند. از سوی دیگر 43/9 درصد زنان و 23/4 درصد مردان نیز در طول زندگی انواع دیگر آزار جنسی را تجربه کرده‌اند. قربانیان این معضل اغلب جوانان هستند: ۷۹ درصد پیش از ۲۵ سالگی و ۴۰ درصد پیش از ۱۸ سالگی مورد تجاوز قرار می‌گیرند. این در حالی است که ۶۸ درصد خشونت‌های جنسی به پلیس آمریکا گزارش نمی‌شود و ۹۸ درصد متجاوزان حتی یک روز هم در زندان نمی‌مانند.
 
وی نوشته است: «هرچند که در سال‌های گذشته، انتصاب وزیر زن، اختصاص سهم 30 درصدی از لیست‌های انتخاباتی به زنان و تحقق نسبی شایسته‌سالاری به جای گزینش‌سالاری موجب شد تا شاهد رشد 17 درصدی مدیران زن در دولت و رشد 3 برابری تعداد نمایندگان زن در مجلس باشیم.»
جالب آنکه عضو اصلاح طلب مجلس در حالی سنگ زنان را به سینه می‌زند و از انتصاب وزیر زن در سال‌های اخیر! سخن می‌گوید که اولاً) دولت قبلی، یک وزارتخانه را به وزیر زن سپرد (مرضیه وحید دستجردی؛ وزیر اسبق بهداشت) و ثانیاً) 8 سال دولت مرحوم هاشمی، 8 سال دولت خاتمی و 6 سال دولت تدبیر و امید، مدعیان اصلاحات صرفاً شعار انتصاب وزیر زن را مطرح کردند! لازم به ذکر است اصلاح‌طلبان قبل از هر چیزی باید پاسخگوی وعده‌های محقق نشده دولت مورد حمایت‌شان در مورد زنان باشند؛ وعده «تشکیل وزارت زنان»، «بیمه زنان سرپرست خانوار» و «حضور وزیر زن در کابینه» و ... نه اینکه شعار بدهند و به آمارها و جداول مؤسسات آمریکایی و اسرائیلی استناد کنند!