هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 21 مرداد 1399
ساعت 23:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 25 آبان 1398 ساعت 10:45
شنبه 25 آبان 1398 10:36 ساعت
2019-11-16 10:45:22
شناسه خبر : 330086
ساعتی پس از اعلام سهمیه‌بندی بنزین، چند کانال تلگرامی که از خارج کشور و عمدتا از عربستان و انگلیس بارگزاری می شوند اعلام کردند که قیمت دلار در بازار ایران بیش از ۲۰۰ تومان افزایش یافته است!
ساعتی پس از اعلام سهمیه‌بندی بنزین، چند کانال تلگرامی که از خارج کشور و عمدتا از عربستان و انگلیس بارگزاری می شوند اعلام کردند که  قیمت دلار در بازار ایران بیش از ۲۰۰ تومان افزایش یافته است!
 
 این ادعا در حالی مطرح می‌شد که اعلام سهمیه‌بندی بنزین در نیمه‌شب صورت پذیرفته و در آن ساعات شب، بازار ارز تعطیل بود. جالب آن که یکی از این کانال‌های تلگرامی که ادعا کرده بود قیمت دلار در بازار ارز ایران از مرز ۱۲ هزار تومان گذشته است، ادعای خود را به مشاهده عینی برخی از خریداران ارز نسبت داده بود!
 
در پی انتشار این شایعات رئیس شورای عالی کانون صرافان در گفت‌وگو با تسنیم ضمن تاکید بر این نکته که «دلالان بازار ارز با انتشار هرگونه خبر اقتصادی و سیاسی درصدد ایجاد موج و هیجان به‌منظور کسب منافع شخصی خود هستند، اظهار داشت: دلالان ارزی با تحلیل‌های ناصحیح درصدد ایجاد تلاطم در بازار و تعیین نرخ‌های کاذب باشند، بر این اساس  هموطنان گرامی باید در مقابل شایعات و اعلام نرخ‌های غیرواقعی توسط سوداگران ارزی با توجه به تعطیلی بازار ارز در روزهای آخر هفته بی‌اعتنا باشند».
 
کامران سلطانی‌زاده  با بیان اینکه خوشبختانه با همکاری نهادهای امنیتی، نظامی و بانک مرکزی شاهد برچیده شدن بساط دلالان هستیم افزود: با بسته شدن بازارهای کاذب، دلالان به فضای مجازی روی آورده‌اند و در بستر شبکه‌های اجتماعی به تعیین نرخ‌های کاذب ارز مبادرت می‌کنند و از جانب دیگر رسانه‌های معاند با ارسال سیگنال‌های منفی درصدد ایجاد آشفتگی در بازار ارز هستند.
 
وی افزود: به همین دلیل هموطنان گرامی ضمن آگاهی در مقابل  برنامه دشمن و دلالان باید اطمینان داشته باشند نیازهای ارزی فعالان اقتصادی و عموم مردم با مدیریت بانک مرکزی و به‌واسطه صرافی‌های مجاز تامین و عرضه می‌شود و جای هیچ نگرانی نیست.
 
گفتنی است اعلام سهمیه‌بندی بنزین از سوی دولت اگرچه با تاخیر ۴ ساله صورت گرفت ولی برای کنترل مصرف بنزین که به شرایط خسات‌باری رسیده بود، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر داشت ولی آنچه در این میان از دولت و مراکز نظارتی انتظار می‌رود، کنترل دقیق و همه‌جانبه بازار کالا و خدمات و پیشگیری از سوء‌استفاده سوداگران در افزایش قیمت‌ها به بهانه افزایش قیمت بنزین است.
 
منبع:کیهان