هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 شهريور 1399
ساعت 11:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 آبان 1398 ساعت 15:40
چهارشنبه 22 آبان 1398 15:13 ساعت
2019-11-13 15:40:42
شناسه خبر : 330051
بسیج دانشگاه فردوسی مشهد در نامه‌ای اعلام کرد: مشکل امروز کشور ما نبود شفافیت است. باید به مردم گفت که چطور برادر رئیس جمهور در تمام سفر‌ها همراه وی بوده و آن رشوه‌های بزرگ را گرفته و وی اطلاعی نداشته است؟!
 بسیج دانشگاه فردوسی مشهد در نامه‌ای اعلام کرد: مشکل امروز کشور ما نبود شفافیت است. باید به مردم گفت که چطور برادر رئیس جمهور در تمام سفر‌ها همراه وی بوده و آن رشوه‌های بزرگ را گرفته و وی اطلاعی نداشته است؟!
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، بسیج دانشگاه فردوسی مشهد در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نوشت: مشکل امروز کشور ما همین نگفتن‌ها و نبود شفافیت است. همین شفافیتی که دیروز هم از آن سخن راندید. باید شفاف برای مردم گفت که چطور برادر رئیس جمهور پنج سال در تمام سفر‌ها و جلسات و مذاکرات همراه ایشان بوده و آن رانت‌های بزرگ را داشته و آن رشوه‌های بزرگ را گرفته و رئیس جمهور اطلاعی نداشته است؟!
 
متن نامه به شرح زیر است:
 
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ایران
 
خوشبختانه امروز گفتمان مبارزه با فساد به گفتمان اول فضای سیاسی کشور تبدیل شده است تا جایی که شما و دولت گرامی‌تان نیز برای جانماندن از این قافله نیازمند فریاد‌های فساد ستیزانه هستید. اینکه گفتمان مبارزه با فساد در جامعه فراگیر شده است حاصل روشنگری‌های رهبر معظم انقلاب و سال‌ها تلاش عدالت خواهانه و فساد ستیزانه گروه‌های مردمی و نخبگانی است و الزاماً منحصر در رویکرد جدید قوه قضاییه نیست. هرچند قوه قضاییه در مدیریت جدید خود به خوبی توانسته برآیند خواست و اراده مردم در موضوع مبارزه با فساد باشد.
 
اما شما این روز‌ها مسیری را دوباره در پیش گرفته اید که برای مردم ما آشناست. انتخابات نزدیک است و نیک می‌دانید اگر مردم بخواهند بر مبنای قضاوت عملکرد شما و دوستانتان در دولت و مجلس رای بدهند نتیجه‌ای جز شرمساری و سرافکندگی برایتان ندارد و راهی برایتان نمانده جز این که برگردید به همان سیاست دو قطبی سازی جامعه... و البته خرسندیم که سطح دو قطبی سازی جامعه از دیوار کشیدن در خیابان‌ها به بگم بگم‌های مبارزه با فساد رسیده است؛ و چقدر این سال‌ها به تمام چیز‌هایی که در مذمت پیشینیان میگفتید خود دچار شدید.
 
سوال اول همین جاست. شما ۶ سال رئیس جمهور این کشور بوده اید و امروز دارید از مفاسدی صحبت می‌کنید که بیش از هفت یا هشت سال از وقوع آن‌ها گذشته است. چه چیزی باعث شده که امروز به یاد چنین افشاگری‌هایی بیفتید؟! آیا چنین مفاسدی را جدیدا کشف کرده اید یا این سوال باید در ذهن مردم شکل بگیرد که نکند در این عدم افشاگری‌ها هم بده بستان‌هایی بوده است؟! و حالا که عده‌ای بدون در نظر گرفتن این بده بستان‌ها به مبارزه با فساد پرداخته اند فریاد‌های افشاگرانه جناب‌عالی را شاهد هستیم.
 
بگویید آقای روحانی، بگویید. اتفاقاً مشکل امروز کشور ما همین نگفتن‌ها و نبود شفافیت است. همین شفافیتی که دیروز هم از آن سخن راندید. باید شفاف برای مردم گفت که چطور برادر رئیس جمهور پنج سال در تمام سفر‌ها و جلسات و مذاکرات همراه ایشان بوده و آن رانت‌های بزرگ را داشته و آن رشوه‌های بزرگ را گرفته و رئیس جمهور اطلاعی نداشته است؟! اگر اطلاع داشتید و نگفتید که همانند تمام مواردی که در این سال‌ها می‌دانستید و طبق وظیفه قانونی خود باید به دادگاه معرفی می‌کردید و خود نیز مقابله می‌کردید و نکردید در این زمینه مجرم هستید؛ و اگر نمی‌دانستید که چطور کسی که با فساد نزدیک‌ترین فرد نسبت به خود در دولت نمی‌تواند مقابله کند می‌خواهد جلوی جریان‌های فاسد قدرت و ثروت در کشور را بگیرد؟!
 
آقای رئیس جمهور از لزوم مبارزه با مفاسد بزرگ میلیارد دلاری گفتید و از قضیه ۱۸ میلیارد دلار صحبت کردید. البته فرمودید که در این دولت ریالی گم نشده است! آقای روحانی در درجه اول باید بگوییم این ۱۸ میلیارد دلار آن ۱۸ میلیارد دلار نیست! شما می‌خواهید تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات در سال ۹۷ را به جای تزریق ۱۸ میلیارد دلار ارز مداخله‌ای در بازار در سال ۹۶ جا بزنید که اتفاقاً هر دوی این سیاست‌ها چیزی نبود جز بر باد دادن منابع ملی کشور. در همان روز‌ها بود که به درستی رهبری انقلاب فرمودند: «در همین قضایای ارز و سکه گفته شد مبلغ ۱۸ میلیارد دلار از ارز موجود کشور آن هم در حالی که برای تهیه ارز مشکل داریم، بر اثر بی‌تدبیری به افرادی واگذار شد و برخی از آن سوء‌استفاده کردند. وقتی ارز یا سکه به صورت غلط عرضه و تقسیم می‌شود، مشکلات فعلی به‌وجود می‌آید، زیرا این قضیه ۲ طرف دارد، یک طرف آن فردی است که دریافت می‌کند و طرف دیگر آن کسی است که عرضه می‌کند. همه بیشتر به‌دنبال آن فردی هستند که ارز یا سکه را گرفته است در حالی که تقصیر عمده متوجه آن فردی است که ارز یا سکه را با بی‌تدبیری عرضه کرده است که اقدامات اخیر قوه قضائیه نیز در واقع برخورد با کسانی است که با یک تخلف و خطای بزرگ، زمینه‌ساز این مسائل و کاهش ارزش پول ملی شدند».
 
آقای روحانی همان سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی که امروز به اذعان همه کارشناسان اقتصادی طرحی شکست خورده است و چیزی جز هدر رفت منابع ارزی کشور و توزیع گسترده رانت بین یک عده دلال برای کشور نداشته است را به چه منظور انجام دادید؟! آیا جز برای این بود که کالا‌های اساسی مورد نیاز مردم با قیمت مناسب در اختیارشان قرار گیرد. پس چگونه شد که قیمت بعضی کالا‌های اساسی مثل گوشت تا دو یا سه برابر افزایش پیدا کرد؟!
 
بخش زیادی از ارز‌های دولتی در آن مقطع به چیز‌هایی اختصاص یافت که هیچ نیاز اساسی مردم را برطرف نمی‌کرد و همان ارز‌هایی هم که به کالا‌های اساسی تخصیص داده شد با سوء مدیریت دولت و عدم نظارت بر عرضه کالا‌های وارد شده، به جیب دلالان و محتکران رفت؛ و آنچه نصیب مردم شد صف‌های طولانی گوشت در روز‌های سرد زمستان ۹۷ بود.
 
آقای روحانی بیایید این دو سال باقی مانده را از فضای انتخاباتی بیرون بیایید و از این فرصت تکرار نشدنی خدمت به مردم استفاده کنید. شما که این روز‌ها بسیار دغدغه مقاومت در برابر آمریکا را دارید این جمله رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهید که «بزرگترین مبارزه با آمریکا خدمت به مردم است».
 
این دو سال نیز میگذرد و ملت ما با عزت و سرافرازی از چالش‌های پیش رو خواهد گذشت و این شما هستید که در دادگاه افکار عمومی آیندگان قرار خواهید گرفت. پس از این فرصت استفاده کنید و بیش از این خواست خود را در برابر خواست مردم قرار ندهید.